Haberler

Lisansüstü Eğitimde Danışmanlık Eğitimi Çalıştayı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans salonunda 5 Ocak'ta Sağlık Bilimleri Enstitüsü tarafından "Lisansüstü Eğitimde Danışmanlık Eğitimi Çalıştayı" gerçekleştirildi.

Kursun açılışına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sema Keçeli, Tıp Fakültesi Anabilim Dalı Başkanları ve çevre illerden akademisyenler katılırken Prof. Dr. Gül Güner, Prof. Dr. Hakan S. Orer, Prof. Dr. Nermin Ersoy, Prof. Dr. Sema Keçeli ve Yrd. Doç. Dr. Aslı Akpınar çalıştayda konuşmacı olarak yer aldı.

Kursun açılış konuşmasını yapan KOÜ Sağlık Bilimleri Enstitü Müdürü Prof. Dr. Sema Keçeli, çalıştayın amaçları ve beklentileri hakkında bilgi verdi. Türkiye'de Sağlık Bilimleri Enstitüleri'nin son 10 yılda büyük gelişme gösterdiğini ifade eden Prof. Dr. Keçeli, verilen eğitimlerin öğrenim çıktılarına odaklı olması gerektiğini kaydetti.

Lisansüstü Eğitim ve Danışmanlık Tartışıldı

Çalıştayda, İzmir Ekonomi Üniversitesi'nden Prof. Dr. Gül Güner Akdoğan 'Lisansüstü Eğitimin Kalitesi-Türkiye'deki Durum', Koç Üniversitesi'nden Prof. Dr. Hakan S. Orer 'Lisansüstü Eğitimde Danışmanlık', Kocaeli Üniversitesi'nden Prof. Dr. Nermin Ersoy ile Yrd. Doç. Dr. Aslı Akpınar 'Danışmanlıkta Etik Anlayış ve Etik Sorunlar', Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sema Keçeli ise 'Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde Danışmanlık Anketi Sonuçları ile Tez Danışmanının İzleyeceği Süreç' konu başlıklarında sunum gerçekleştirdiler.

Çalıştayın açık tartışma oturumunda 'Kimler Danışman Olabilir?', 'Danışmanlar İçin Eğiticilerin Eğitimi Programı', 'Danışman-Öğrenci Arasında Kişisel Çatışma ve Arabuluculuk', 'Kurumsal İyi Uygulama Örnekleri ve 'Orpheus Etiket Süreci' konuları görüşüldü. Çalıştay değerlendirmelerin yapılması ve soru-cevap kısmının ardından sona erdi.


Haber: Yağmur Kara (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors