Haberler

Futbolda Teknoloji Kullanımı

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Seminer Salonu’nda dün (26.12.2018) “Futbolda Teknoloji Kullanımı, Futbol Yönetiminin Sorunları ve Çözüm Önerileri” adlı bir panel düzenlendi. Rıza Erdal’ın başkanlık yaptığı panelde, konuşmacı olarak TRT Spor Yorumcusu Kaya Çilingiroğlu, TRT Spor Yorumcusu Alp Pehlivan ile Merkez Hakem Kurulu eski Başkanı ve TRT Spor Yorumcusu Mustafa Çulcu katıldı.

TRT Spor Yorumcusu Alp Pehlivan, düzenlenen bu panelin Spor Bilimleri Fakültesinden mezun olacak öğrenciler için önemli olduğunu kaydederek, Video Yardımcı Hakem sistemini anlattı. Pehlivan, “VAR sistemi bu senenin önceliğidir. İnsan faktörünün olduğu yerde hata yapma lüksümüz vardır. Tam anlamıyla hatasız bir sistem diyemeyiz. Sistemden önce yönetenlerin eğitilmesi gerekmektedir.” dedi.

Merkez Hakem Kurulu eski Başkanı ve TRT Spor Yorumcusu Mustafa Çulcu, Türk futbolunun ekonomik durumunu değerlendirerek, ”Son 10 yıla baktığımızda, ülkemize gelen yabancı futbolculardan yüzde 48’i bir yıl kalıyor ve geri gidiyor. Sportif başarı kazanamıyoruz, parasal sorun her geçen gün bizi dibe götürüyor.” diye konuştu.

TRT Spor Yorumcusu Kaya Çilingiroğlu ise, Video Yardımcı Hakem Sistemi’nde bir gelecek görmediğini belirterek “VAR sistemi başarılı olamaz. Futbolun seyir zevkine aykırı. Oyun çok duruyor ve verilen kararlarda hala güven kazanmış bir sistem değil. Kaldırılması gerektiğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı. Panel, katılımcılara verilen ödüller ile birlikte çekilen toplu fotoğraf ile sona buldu.

HABER: Berkan ALAN (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors