Haberler

Teknopark'ın Yeni Binası Hızla Yükseliyor

Kocaeli Üniversitesi'nde, şirketlerin ve girişimcilerin yer alacağı yeni KOÜ Teknopark A.Ş. binasının inşaatı hızla devam ediyor. Üniversite-Sanayi iş birliğine büyük önem veren Kocaeli Üniversitesi'nde yeni girişimcilere ev sahipliği yapılması hedefleniyor.

En büyük ortağı Kocaeli Üniversitesi olan Teknopark A.Ş. Kocaeli Sanayi Odası, Kocaeli Ticaret Odası, Gebze Ticaret Odası ve Gebze Organize Sanayi Bölgesi Teknopark A.Ş.'nin de ortaklığıyla hizmet veriyor. Yoğun sanayi kollarının bulunduğu yerlerde bu sanayi kollarının güçlendirilmeleri, yenilikçi çalışmalarının desteklenmesi, eğitim ve daha etkin çalışma koşulları ile verimliliğinin artırılması ve uluslararası yarışma güçlerinin yükseltmesini amaçlıyor.

Geçtiğimiz yıl açılan Kuluçka Merkezi ile 'Girişimcilik ve Teknoloji İşbirliklerini Farklılıklar Yaratarak Geliştirme' vizyonunu hedef belirleyen Teknopark, bugüne kadar ki süreçte yeni inovasyon fikirlerine imza atarak özgün çalışmaların tasarlanmasına öncülük etti. Şirketler arası koordinasyonun arttırılmasına yönelik oluşturulan yeni kafeterya ile de girişimcilerin düşünmeye, tasarlamaya ve üretmeye yönelik fikir alışverişinde bulunabilmesi hedefleniyor.

41.000 Metrekarelik Yeni Bina

Teknoloji birimlerinin gelişmesine imkân sağlandığı, Üniversiteler ve Araştırma Kuruluşlarındaki bilimsel çalışma sonuçlarının uygulamaya aktarıldığı, Üniversite-Sanayi İşbirliğinin etkili ve süratli bir şekilde ürüne dönüştürüldüğü yer olmayı hedefleyen KOÜ Teknopark, bölgenin teknolojik ve bilimsel gelişimine daha fazla katkı sağlamak amacıyla büyümeyi de sürdürüyor. Bu kapsamda Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde bulunan mevcut binanın yanına yeni bir bina kazandırılıyor.

Teknopark'ın yeni binasını ziyaret ederek incelemelerde bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, inşaat hakkında bilgi aldı. 41.000 metrekarelik alanda inşa edilen yeni binanın 36.500 metrekaresi kiralanabilecek. 4 blok 5 kat şeklinde tasarlanan yeni binada 2160 metrekare kuluçka için kiralanabilir alan, 1200 metrekare sosyal tesis alanı, 1.000 metre kare restoranla kafeterya alanı, 5.000 metrekare kapalı otopark alanı yer alacak.

Bünyesinde var olan şirketlere desteğini her geçen gün arttıran KOÜ Teknopark A.Ş. inşa edilen yeni binasıyla girişimci ve teknolojik firmalara kapılarını açacak. Teknolojik bilgiyi ticarileştirmeyi, üretim ve girişimciliği desteklemeyi hedefleyen KOÜ Teknopark A.Ş. yeni bina inşaatının tamamlanmasıyla bu hedefine bir adım daha yaklaşacak. Özgün fikirlerin hayata geçirilmesine olanak sağlayan KOÜ Teknopark, yeni girişimcilerini bekliyor.


Haber: Fatih Osma (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors