Haberler

Rektörümüz, Nebi Güdük Gençlik Merkezi'nin Açılışına Katıldı

İzmit Belediyesi ve Ensar Vakfı Kocaeli Şubesi tarafından 28 Haziran Mahallesi'nde yaptırılan ve geçtiğimiz kasım ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaşamını yitiren sınıf arkadaşı Nebi Güdük'ün adı verilen gençlik merkezi, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün katılımıyla dualarla açıldı.

Bölgedeki gençlerin bilgi ve becerilerini artırarak kişisel gelişimlerine önemli katkı sağlaması amaçlanan gençlik merkezinin açılışı Ensar Vakfı Genel Kurul Üyesi Bilal Erdoğan'ın teşrifleri, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Ak Parti Kocaeli Milletvekillleri, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Ensar Vakfı Genel Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, il protokolü, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katımlıyla yapıldı.

Vatanına Bağlı Gençler Yetişmesine Vesile Olacak

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın ardından İzmit İmam Hatip Lisesi öğrencisi İbrahim Yılmaz'ın Kuran-ı Kerim Tilavetiyle başlayan törenin açılış konuşmasını Vali Hüseyin Aksoy yaptı. Aksoy, "Gençlerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı kalarak büyümeleri hepimizin sorumluluğundadır. Valilik olarak yaptığımız çalışmayla 414 çocuğumuzu sokaktan çektik. Bu tür merkezler, gençlerimizin suça bulaşmadan yetişmesine katkı sağlayacak. Buraya adı verilen Nebi Güdük hocamıza Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

Gençlik merkezinin milli değerlere bağlı gençlerin yetişmesinde önemli bir yere sahip olduğunu belirten Ensar Vakfı Genel Kurul Üyesi Bilal Erdoğan, "Bu tür projelerin artarak devam etmesi gerekiyor. Buradan yetişecek olan gençlerimiz de vatanına, milletine ve bayrağına bağlı olacaklar." ifadelerini kullandı. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise spor başta olmak üzere her alanda gençlere hizmet etmeyi amaçladıklarını söylerken Gençlik Merkezi'nin de bu kapsamdaki önemine vurgu yaptı.

Dualarla Açıldı

AK Parti Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Ensar Vakfı Genel Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu, Nebi Güdük'ün oğlu Zafer Güdük ve Ensar Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Musa Taşçı'nın da konuşmalarının ardından İl Müftüsü Yusuf Doğan'ın yaptığı duayla Gençlik Merkezi'nin açılış kurdelesi kesildi.

Açılışın ardından protokol üyeleri Gençlik Merkezi'ni gezerek incelemelerde bulundu. 397 metrekarelik bir alan üzerine yapılan gençlik merkezi yaklaşık bir milyon liraya mal oldu. Yapımına Ocak 2017 yılında başlanan, zeminle birlikte 3 kattan oluşan merkezde etüt odaları, oyun odaları, kütüphane, kafeterya ve çok amaçlı salon bulunuyor.


Haber: İsa Güner (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors