Haberler

KOÜ'den Girişimcilik Programı

Kocaeli Üniversitesi'nin en kapsamlı girişimcilik programı "Smart Step Smart Attepmt Programı" gerçekleşti.

Kocaeli Üniversitesi bünyesinde ve KOÜ TTO çatısı altında, üniversitemizin en kapsamlı girişimcilik programı Akıllı Adım Akıllı Girişim (Smart Step Smart Attempt (SSSA)) programının ilk etabı olan Girişimcilik Ekosistemini Tanıma konferansları 26 - 27 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleşti. Konuşmacılar arasında MONEYMO CEO'su Barış Yüceses, PAKETTAXİ kurucusu Raşit Emir Süer, ZORLU VENTURES inovasyon ve proje müdürü Lale Şahin, STMİS iş sağlığı ve güvenliği firması kurucusu Körfez Ticaret Odası eski başkanı Sibel Moralı, KOTO kadın girişimciler icra kurulu başkan yardımcısı ve ÇELEBİ Holding'de 16 yıl insan kaynakları direktörlüğü yapmış olan Mukadder Doğanay, Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi Direktörü İbrahim Elbaşı vardı.

SSSA programının 2. Etabı olan startup ekiplerinin proje çalıştayı ise 12-13 Mayıs 2018 tarihlerinde KOÜ Teknopark bünyesinde bulunan ön kuluçka merkezinde gerçekleşti. Çalıştay boyunca İş modellemesinden başlayıp projelerin yatırım alma süreçlerine kadar uzanan konularda detaylı eğitimler verildi. Çalıştaya ekosistem içerisinden birçok değerli isim katıldı. Bunlar arasında OXY/AL şirketinin kurucularından Ali Erhan Tamer, KOÜ Teknoparkın köklü şirketlerinden YSM yazılım firması CEO'su Sedat Yazıcı, 1010 İstanbul dijital reklam ajansı genel koordinatörü İrem Emrullah, WEBTURES'den Operasyon yöneticisi İlyas Alçok, Branding Türkiye kurucusu Mürsel Ferhat Sağlam, KOÜ TTO Girişimcilik ve Şirketleşme Ekibinden Dr. Ahmet Şen ve Alican Oflaz katıldılar.

Program sonunda 8 startup ekibi hızlandırılmış eğitimler sonunda KOÜ Teknoparkı için KOÜ TTO'ya ön kuluçka başvurularına ve görüşmelerine başladı. Bir sonraki adımda Kocaeli'nin ileri gelen ticaret ağları ve iş adamları ile görüşmeler sağlanarak oluşturulması arzu edilen Yatırımcı ağı ile ülkemizin ve şehrimizin genç girişimcilerin ilk adımlarında maddi ve manevi desteklerini bulmaları için çalışmalar yürütülecek.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors