Haberler

Kendinize Bir Sweat Çocuklara Bir Mont Alın

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 1. sınıf öğrencileri Zeynullah Dede, Başak Yüksekdağ, Mahmut Furkan Ünlü, Emir Yorulmaz, Ecem Gökdemir, Ayşe Berrak Güvenç, Fatih Durgun, Fatih Emre Kılıç, Abdulhalim Aktuğ, Ayşe Nur Karslıoğlu, Sümeyra Erdoğan, Yeşim Berrenur Harman ve Ayşenaz Argüz'den oluşan TODUP C2 grubu ''Kendinize bir sweat çocuklara bir mont alın'' sloganıyla bir proje yaptılar.

Toplumsal Duyarlılık Projesi kapsamında, ön tarafında ''KOÜTIP'', sırt kısmında ise tıbbın temel ilkelerinden biri olan ''Primum non nocere'' ( Önce zarar verme ) yazıları bulunan sweat shirtler yaptırıp satıştan elde ettikleri kar ile İzmit Fevzi Çakmak İlkokulu'nda 4 öğrenciye ve Körfez Çelik Sanayi Ortaokulunda 10 öğrenciye kışlık mont hediye ettiler.

Yoğun bir şekilde ders çalışmalarına rağmen bu projeye büyük bir emek veren öğrenciler kardeşleri için böyle bir proje yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ettiler. Projeye Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü başta olmak üzere hocalarımız, hastane çalışanları ve öğrencilerden de güçlü destek geldi. Projenin henüz sonlanmadığını ve sweat shirt satışlarının devam ettiğini belirten öğrenciler söz konusu okullardan gelen talep üzerine elde edecekleri gelir ile öğrencilere bot alınacağını belirttiler


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors