Haberler

Gazeteciler İletişim Fakültesi'nde

İletişim Fakültesi Uygulama Haber Ajansında düzenlenen "Haber Atölyesi" etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGECE) Başkanı Çetin Gürol, "İletişim Fakültesi'ndeki öğrenciler sektöre inmeli." dedi.

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Uygulama Haber Ajansı'nda dün "Haber Atölyesi" adlı etkinlik düzenlendi. KOÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Şerife Baştürk Akça koordinatörlüğünde düzenlenen etkinlikte konuşmacı olarak KOGECE Başkanı Çetin Gürol ve Hodri Meydan Sitesinin Haber Koordinatörü Emine Arı Akçaalan yer aldı.

Etkinliğe öğrencilerin yanı sıra Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyeleri ve misafirler katıldı. Haber yazma adına tekniklerin gösterildiği etkinlik katılımcıların kendilerini tanıtmasıyla başladı.

"İletişim Fakültelerine Değer Vermeyen Üniversiteler Başarılı Olamaz"

KOGECE Başkanı Gürol, İletişim Fakültesi'nden mezun olan öğrencilerin sahaya inmesiyle sektördeki bazı aksaklıkların düzeltilebileceğini ifade ederken, "iletişim fakültelerine değer vermeyen üniversiteler başarılı olamaz" ifadesinde bulundu. İletişim Fakültesi'nde zorunlu stajın olmasına gerektiğine vurgu yapan Gürol, "Eğer zorunlu staj olursa hem devlet tarafından ücretler karşılanır hem de yerel gazeteler için bir can suyu olur ve öğrenciler adına da bu durum büyük bir avantaja dönüşür" şeklinde konuştu.

Hodri Meydan Sitesinin Haber Koordinatörü Emine Arı Akçaalan ise, İletişim Fakültesi'nin aktif gazeteciler ile öğrencileri bir araya getirmesinin önemine değindi. Akçaalan, "Kocaeli halkında üniversite ile halk çok kopuk eleştirisi var. Bizler bu gibi etkinliklerle biraz daha iç içe geçerek bu durumu ortadan kaldırmayı hedefliyoruz" dedi.

Etkinlik toplu hatıra fotoğraf çekimiyle sona erdi.


Haber: Senanur Türkücü (Radyo K.İ.), Fotoğraf: Murat Kanber (KOÜHA)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors