Haberler

II. Türk Halk Oyunları Şöleni

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde bugün (09.04.2019) Kocaeli Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından "Türk Halk Oyunları Şöleni"nin ikincisi gerçekleştirildi.

İzmit Halk Eğitim Müdürlüğü'nün katkılarıyla yapılan şölene Rektörümüz Prof. Dr. Saadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, Fen Edebiyat fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elşen Veli, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Recep Tarı, Halk Eğitim Merkezi Müdürü, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Üniversitemiz Folklor Kulübü tarafından, Artvin, Ege, Trabzon, Erzurum ve Kafkas yörelerinden halk oyunları gösterisi yapıldı. İsmet Ünsal şefliğindeki Türk Halk Müziği Korosu da çeşitli yörelerden türküler seslendirirken KOÜ DİLMER’de öğrenim gören uluslararası öğrenciler de Azerbaycan yöresi halk oyunları gösterisi gerçekleştirdi. Şölen sonrası Rektörümüz Prof. Dr. Saadettin Hülagü, Fen Edebiyat fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elşen Veli, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Recep Tarı ve Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Yeğin Halk Oyunları ve Türk Halk Müziği Korosu ekiplerine plaket ve teşekkür belgesi takdiminde bulundu.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors