Haberler

Mühendislik Fakültesi'nde 'Projemle Tanış' Etkinliği

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde bugün (29.03.2018) "CIGRE Üniversitelerle Buluşuyor" projesi kapsamında 'Projemle Tanış' etkinliği gerçekleştirildi.

Üniversite-özel sektör-kamu işbirlikleri kapsamında düzenlenen etkinliğe Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Tekin Öztürk, KOÜ Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Yeğin, CIGRE Türkiye Yürütme Komitesi Başkan Yardımcıları Dr. Atalay Kaya ile Dr. Atalay Merev, akademisyenler ve CIGRE Türkiye temsilcileri katıldı.

Sektörel Deneyimler Paylaşıldı

Akademisyenlerin sektörel sorunlara çözüm önerileri sunduğu toplantının açılış konuşması Prof. Dr. İlhan Tekin Öztürk yaptı. Enerji sektörünün ülke ekonomisi açısından önemine değinen Prof. Dr. Öztürk, "Enerji sektöründeki gelişmeleri tartışmak için önemli bir toplantı yapıyoruz. Toplantının, sektörel deneyimlerin akademisyenlerle paylaşılması açısından ayrı bir önemi var. Kocaeli'de de enerji sektörü açısında ciddi çalışmalar yapılıyor ve yapılmaya da devam edilecek. Bu kapsamda toplantının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Elektrik Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşen Basa Arsoy, Elektrik Mühendisliği bölümünün enerji konusunda çalışma yapma isteğinin yüksek olduğunu belirtti. CIGRE Türkiye Yürütme Komitesi Başkan Yardımcısı Dr. Atalay Merev ise "Bu etkinliklerle, Marmara Bölgesi'ndeki elektrik-elektronik bölümleri ile projelerimizi paylaşıp onlara destek olmayı, onlardan da projelerini dinleyip fikir vermelerini amaçlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Enerji Sektörü Üzerine Projeler Sunuldu

CIGRE Türkiye Yürütme Komitesi Üyesi Dr. Hayriye Gürbüz'ün CIGRE Türkiye'yi tanıtın slaytının ardından etkinlik oturumlar halinde devam etti. Oturumlarda Kocaeli Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi ve CIGRE Türkiye temsilcileri enerji sektörü üzerine geliştirdikleri projelerle ilgili sunum yaparak fikir alışverişinde bulundular.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors