Haberler

KOÜ Vakfı Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Vakfı'nın 25. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün başkanlığında bugün (02.04.2018) Anıtpark Yerleşkesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercüment Çiftçi ile Prof. Dr. Ahmet Küçük, Vefa İbrahim Aracı, Bahattin Ertuğ, Macit Haldız, Ali Yeşildal, dekanlar, müdürler, akademisyenler ve iş adamlarının katılım gösterdiği Kurul Toplantısı, Divan Kurulu'nun seçimi ile başladı. Divan Başkanı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, Divan Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Emre Özel ve Divan Saymanı Prof. Dr. Mücahit Opan’ın olduğu Kocaeli Üniversitesi Vakfı'nın 2018 Yılı Faaliyet Raporu'nu Vakfın Mali Müşaviri İbrahim Tosuner okudu.

Genel Kurulun, 62 kurucu üye, 49 seçilmiş üye, 54 tabii üye ile genel kurul iştirak sayısının 165 olarak belirlendiğini aktaran İbrahim Tosuner, 2018 yılında Kocaeli Üniversitesi Vakfı’nın gerçekleştirdiği faaliyetleri sıraladı. 2018 yılı içerisinde Öğrenim Bursu, Yemek Bursu ve Posco Başarı Bursu olmak üzere toplam 496.719 TL burs ödemesi gerçekleştirildiğini ifade eden Tosuner, katkıda bulunan bağışçılara teşekkür etti. Tosuner’in İktisadi İşletme'nin faaliyetleri ve Vakfın gelirleriyle ilgili bilgiler vermesinin ardından, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan Denetim Kurulu Raporu’nu okudu.

Faaliyet ve Denetim Kurulu raporları üzerinde görüş açılması ibrası, bilançonun okunması ve onaylanması, yeni dönem bütçesinin müzakeresi ve karara bağlanması ile dilek ve temennilerin ardından Genel Kurulu'nun kapanış konuşmasını Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü yaptı. Vakıf bağışının gönül işi olduğunu vurgulayan Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, bağışların ilerleyen günlerde artarak devam edeceğine inandığını belirtti. KOÜ Vakfı olarak kalıcı gelir sağlayacak bir yapıya kavuşmayı temenni ettiklerini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, vakfa bağışta bulunan finansörlere teşekkür etti.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors