Haberler

KOİF 2017 Kapılarını Açtı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 7 Şubatta başlattığı 'İstihdamda Milli Seferberlik' programına da destek vermek amacıyla Kocaeli Valiliği Koordinatörlüğünde, Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kocaeli Sanayi Odası ve Kocaeli Ticaret Odası işbirliğinde düzenlenen "Kocaeli İnsan Kaynakları İstihdam Fuarı ve Kariyer Günlerini (KOİF)" bugün (06.04.2017) açıldı. Kocaeli Üniversitesi olarak, iki stant ile fuarda yerimizi aldık.

Milli Savunma Bakanımız Sayın Fikri Işık'ın teşrifleriyle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi'nde yapılan açılış törenine Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Bekir Aktürk, il protokolü, firma temsilcileri ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

4500 Genç İş Sahibi Olacak

Saygı duşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende, Bakan Fikri Işık, KOİF'in önemine dair yaptığı konuşmada, "Bu fuarda 85 özel, 17 kamu olmak üzere toplam 102 firma yer alıyor" dedi. KOİF kapsamında bir müjde de veren Bakan Işık, "Fuarımıza katılan firmalardan aldığımız taahhüt sonucunda, istihdama katkı sunacağız. Bu 3 günde en az 4500 genç burada işe kavuşacak" açıklamasında bulundu.

Kocaeli'nin Yıl Sonu Hedefi 100 Bin İstihdam

Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan 'İstihdamda Milli Seferberlik' programında, Kocaeli olarak en büyük başarı elde eden il olmayı hedeflediklerini belirten Vali Güzeloğlu ise, "İstihdamda Milli Seferberlik başladığından bu yana ilimizde 25.519 kişi yeni bir iş ve istihdam sahibi oldu. Nüfus oranına bakıldığında Kocaeli açık oranda birinci kent konumunda. Yıl sonunda 60 bin hedef belirlemiştik ama bunun 100 bine ulaşacağını umut ediyoruz" ifadesinde bulundu.

KOÜ İki Stant ile Fuara Katılıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Bekir Aktürk'ün yaptıkları konuşmaların ardından, protokol üyeleri açılış kurdelesini kesti. Protokol üyeleri daha sonra firmaların stantlarını ziyaret etti. 6-7-8 Nisan tarihleri arasında açık olacak fuarda, Kocaeli Üniversitesi, Sürekli Eğitim Merkezi ile Kocaeli Üniversitesi Vakfı-KOÜSTORE ile iki stantta bilgilendirmede bulunacak.

Burada İş Var sloganı ile işverenler ile iş arayanları buluşturan fuarda ayrıca alanında uzman konukların katıldığı çeşitli konferanslar da verilecek.


Haber: Tolga Nehbit (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors