Haberler

Hereke MYO'dan Modül Çelik'e Ziyaret

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri Metalurji Programı öğrencileri, Modül Çelik ve Petrol San. Tic. Ltd. Şirketinin Arslanbey Organize Sanayii Bölgesindeki tesislerini ziyaret etti.

Öğr. Gör. Cengiz Soykan tarafından düzenlenen teknik gezi kapsamında ulusal ve uluslararası sanayi yapıları, enerji tesisleri, petrol rafineri, havaalanları gibi çok sayıda projeye imza atan Modül Çelik fabrikasının çeşitli birimleri ziyaret edildi.

İş güvenliği açısından ağır iş kolu kapsamında yer alan fabrikayı gezerken dikkat edilmesi hususlar hakkında bilgi verilmesinin ardından Proje Koordinatörü Tamer Yıldız, firmanın kapasitesi, çalışan sayıları, yurt içinde ve yurt dışında yapılan projelerle ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından Kalite Kontrol Sorumlusu Kaynak Teknikeri Selim Başak ve İSG Uzmanı eşliğinde fabrikayı gezen öğrenciler, malzeme stok sahasından başlayarak kesim, yüzey hazırlama/kumlama, toz altı ve gaz altı kaynak postaları, kaynak montaj hatları, boyama tesisleri ve kaynak kalite kontrol işlemlerini uygulamalı olarak görme şansı buldu.

Gezinin sonrasında Öğr. Gör. Cengiz Soykan, Hereke Meslek Yüksekokulu öğrencilerine kapılarını açan başta Şirketin Kurucusu Cenk Karaloğlu, Genel Müdür Gülten Karaloğlu, Fabrika Müdürü Metin Oysu, İmalat Müdürü Ertuğrul Akpınar, Zuhal AK, Emre Ergüney ve Selim Başak'a teşekkür belgeleri takdim etti.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors