Haberler

Rektörümüz, İstiklal Gazilerini Ağırladı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Türkiye İstiklal Gazileri İstiklal Madalyalılar Derneği Başkanı Torun Mengüoğlu ve Yönetim Kurulu'nu makamında ağırladı. Başkan Mengüoğlu tarafından Rektörümüze 'İstiklal Madalyalılar Derneği Berat Rozeti' takıldı.

Türkiye İstiklal Gazileri tarafından kurulan ve madalyalarını taşıyan İstiklal Madalyalılar Derneği Başkanı ve üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'yü makamında ziyaret etti. Dernek Başkanı Torun Mengüoğlu ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye 'İstiklal Madalyalılar Derneği Berat Rozeti' ve 'İstiklal Madalya Motif Rolyefli Bayrak' takdim etti. Ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi de hazır bulundu.

Dernek Başkanı Mengüoğlu, kendilerini kabul ettikleri için Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye teşekkür ederek, "Bizler 81 ilde aktif üyeliği, aynı soyadlı, aynı neslin, şehitlerimizin ve gazilerimizin yaşayan temsilcileriyiz. İstiklal Madalyası Yedi düvelle dövüşen, Milli hudutlarımızı kanlarıyla çizilenlere verilen madalyadır. Türk Milletine bir Vatan hediye eden, Şehit ve Gazilerimize verilmiştir. Tanıştığımız bütün mahalli ve mülki idarelerimizi ziyaret etmek ve ettiğimiz "Tanıtım ve Anlatım" amaçlıdır. Tek isteğimiz bu emanetlerin sahibi gazilerimizi ve evlatlarını iade-i ziyarettir. Bu sebeple de kendilerini çok sevdiğimiz Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Sadettin Hülagü'yü ziyaret etmek istedik. Bizleri kırmayarak kabul eden Sayın Prof. Dr. Hülagü'ye teşekkür ediyoruz." dedi. Ziyaret kapsamında, Kars'ta yapılması planlanan İstiklal Gazi Evi Projesi ile ilgili bilgiler veren Başkan Mengüoğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye 'İstiklal Madalyalılar Derneği Berat Rozeti' ve 'İstiklal Madalya Motif Rolyefli Bayrak' takdim etti.

Sarıkamış'tan Sakarya'ya Kırşehir'den Erzurum'a ülkemizin dört bir yanından gelen İstiklal Madalyası'nı taşıyan gazilerimizi ağırlamaktan büyük onur ve gurur duyduklarını ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, "Sayın gazilerimiz üniversitemize hoş geldiniz. Sizleri bugün burada ağırlamak bizler için büyük mutluluk kaynağı. Sizlerin herhangi bir isteği, arzusu bizim için emirdir. Sayın Başkanımız ve sizlerin şahsıma uygun gördüğünüz Berat Rozeti ve Bayrak için teşekkürlerimi sunuyorum. Her zaman yanınızda ve emrinizdeyiz." ifadesinde bulundu.

Berat Rozeti ve İstiklal Madalya Motif Rolyefli Bayrağının takdiminin ardından, Rektörümüz gazilerimizle hatıra fotoğrafı çektirdi.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors