Haberler

KOÜ’den Farkındalık Projesi: “Satranç Arkadaşım”

Spor Bilimleri Fakültesi bünyesinde Doç. Dr. Elif Karagün tarafından yürütülen "Toplumsal Sorumluluk Projesi" dersi kapsamında Üniversitemiz Engelliler Araştırma ve Uygulama Birimi Koordinatörlüğü ile birlikte "Satranç Arkadaşım" konulu bir proje çalışması hazırlanmıştır.

Kocaeli Üniversitesi Gazanfer Bilge Spor Salonu’nda bugün (22.05.2019), Satranç Arkadaşım isimli bir turnuva düzenlendi. Etkinliğe Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Demir ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Elif Karagün katıldı.

‘Satranç Arkadaşım’ projesinin amacını anlatan Doç. Dr. Elif Karagün, “Bu farkındalık eğitimi toplumumuz için çok büyük önem arz ediyor. Biz bu projeyi başlattığımızda görmeye dayalı bir etkinlik olduğu için herkes çok ilginç bulmuştu. Bu etkinliğin amacı engeli olan veya olmayan bireyleri bir araya getirerek spor aracılığıyla etkileşimlerini sağlamaktır. Bizim buradaki amacımız ise özel gereksinimli bireylerin bu işi başarabileceğini göstermekti ve nitekim amacımıza da ulaştık. Düzenlenen bu etkinlik bir yandan insanların ön yargılarını yıkmak, kafasındaki engelleri biraz olsun aşabilmek adına bence çok önemli bir etkinlik oldu.” dedi.

Turnuvada Çağatay Utku birinci olurken ikinci Anıl Yaşa, üçüncü ise Cüneyt Şentürk oldu. Etkinlik katılımcılara belge takdimi ile sona erdi.

Haber: Buse Karakulak (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors