Haberler

Mühendislik Öğrencilerine Yönelik Oryantasyon Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde Mühendislik Fakültesi'ne yeni başlayan öğrencilere yönelik 'Oryantasyon Toplantısı' düzenlendi.

Dekan Sekreteri Sibel Mutlu'nun, sunumu ile başlayan etkinliğe, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Tekin Öztürk, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ayşen Basa Arsoy'un yanı sıra akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

"Üniversitemize Hoş Geldiniz"
2018-2019 akademik yılı 1. sınıf öğrencilerine "Hoş Geldiniz" diyerek konuşmasına başlayan Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öztürk, "Üniversite eğitimi aşamasında sanayinin kalbi niteliği taşıyan ilimizde mühendislik eğitimi aldığınız için çok şanslısınız. Ülkemizin girişimci gençlere ihtiyacı var. Sizler de eğitim hayatınız boyunca daima yeniliğe açık olmalısınız. Seçtiğiniz meslekte aynı zamanda kişisel becerilerinizi ön planda tutmanız gerekiyor." dedi.

Mühendislik Bölümleri Tanıtıldı
Toplantının devamında öğrencilere bilgilendirme sunumları gerçekleştiren Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ayşen Basa Arsoy, öğrencileri fakülte konumları, bölüm bilgileri, ders seçimleri, Erasmus, Farabi, Çift Anadal gibi programlar hakkında bilgi verdi.

Konuşmaların ardından, öğrencilere mühendislik bölümlerine dair tanıtım filmleri izleterek programda yer alan mühendislik bölümü etkinlikleri, çalışma alanları ve imkanları öğrencilere aktarıldı.

Haber: Şengül Hökelek (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors