Haberler

Şehrim 2023 Çalıştayı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması amacıyla hayata geçirilen “Şehrim 2023” projesine destek veriyor. AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı tarafından hayata geçirilen proje kapsamında bugün (04.05.2018) Antikkapı Restoran’da çalıştay düzenlendi. Çalıştaya katılanlar Çevre, Şehir ve Kültür başlıklarında Kocaeli’nin daha da gelişmesi adına fikir alışverişinde bulundular.

Kocaeli’nin mevcut durum analizinin yapılması, güçlü ve zayıf yönlerinin tartışılması ve öne çıkan değerleri yenilikçi bakış açısıyla birleştirerek “kimlikli şehir” özgünlüğüne ulaştırılması amacıyla gerçekleştirilen çalıştaya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, AK Parti İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy, ilçe belediye başkanları, Üniversitemiz dekanları ve akademisyenleri ile il protokolü ve STK temsilcileri katıldı.

Çalıştay Geleceğe Işık Tutacak

Açılış konuşmasını yapan Başkan Karaosmanoğlu, Koaceli’nin dernekleri, esnafları, STK’ları, vakıfları ve halkıyla birlikte bir aile olduğunu belirterek, “Bu birlikteliğimiz şehrimiz, geleceğimiz ve 2023 vizyonumuz adına çok önemli. Biz zaten Kocaeli’yi bir aile olarak görüyoruz. Gençlerimize, yaşlılarımıza, engellilerimize çok değer veriyoruz. İlimizi daha iyi bir konuma getirme açısından bu çalıştay bize ışık tutacak.” dedi.

Proje kapsamında şehir şehir dolaşan “Şehrim 2023 Otobüsü”nün 9’ncu durağının Kocaeli olmasından dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden Abdullah Eryarsoy ise, “Kocaeli geleceği şekillendiren bir şehirdir. Vizyon planlarını ortaya koymaya çalışan Kocaeli’ye bu çalıştayın katkı sağlayacağını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Herkesin Şehrin Geleceği Hakkında Söyleyeceği Var

Çalıştayın bir keşif olduğuna dikkat çeken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, “Sizlerin bakış açılarınızı, bu şehri nasıl anlamlandırdığınızı öğrenmek için yapılmış bir çalışma. Her birimizin bu şehrin ve ülkeni geleceği hakkında söyleyeceği söz var. Bir şehri anlamanın tek yolu olamaz. O yüzden farklı yöntemler yapıyoruz. Fikirlerinizin bizler için kıymeti çok büyük. Gelin fikirlerinizi bizimle paylaşın.” dedi.

Çalıştayda, Çevre, Şehir ve Kültür başlıkların fikir alışverişinde bulunulurken, bu konularda ilimizin daha da gelişmesi adına görüşler paylaşıldı.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors