Haberler

6. KOÜBAT Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde bugün (12.05.2017) 6. KOÜBAT Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi düzenlendi.

Kanserin Geleceği, Cerrahi Alan Enfeksiyonları ve Profilaksi, Obezite Cerrahisi, Tıbbi Fotoğrafçılık gibi konuların konuşulduğu konferansa Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hüsnü Efendi'nin yanı sıra çok sayıda öğrenci ve davetli katıldı.

"Kongre, Öğrencilerin Gelişimine Katkı Sağlayacak"

Kongrenin açılışında konuşan Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, kongrenin öğrencilerin gelişimi açısından büyük önem taşıdığını belirterek "Böyle bir kongreyi gerçekleştirdikleri için öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bugün yapılan tüm çalışmaların öğrencilerimizin geleceğine katkı sağlayacağını düşünüyorum. Öğrencilerimiz Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde oldukça iyi bir eğitim alıyorlar fakat kişisel gelişimleri için de gayret göstermeliler. Özellikle uluslararası alanda başarı sağlamak isteyen öğrencilerimizin dil eğitimine ağırlık vermeleri gerektiği inancındayım. Öğrencilerimiz bu sayede bizleri uluslararası alanda da iyi şekilde temsil edecekler." açıklamasında bulundu.

"Bilgi Talep Eden Öğrencilere Sahibiz"

Kongreyi geçen sene de büyük bir keyifle izlediğini ifade eden Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hüsnü Efendi, "Kongrenin bu sene de keyifli geçeceğinden şüphem yok. Öğrencilerimizin bu tarz kongreler düzenleyerek gelişimlerine katkı sağladığını düşünüyorum. Fakat öğrenciler bilimsel eğitimle sınırlı kalmamalı sosyal alanlarda da kendilerini geliştirmeliler. Bu kongre gösteriyor ki bilgiyi talep eden bir öğrenci grubuyla bir aradayız. Böyle bir kongre düzenledikleri için öğrencilerimizi tebrik ediyorum." diye konuştu.

Kongre Başkanları 4. Dönem Öğrencileri Mustafa Enes Özden ile Ayşenur Büyükçakıroğlu ise kongrenin gelişim sürecine katkıda bulunan Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü'ne, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan'a, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hüsnü Efendi'ye ve tüm kongre ekibine teşekkürlerini sundu.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan kongrenin açılış konferansında Kanserin Geleceği konusunda sunum yaparken Prof. Dr. Ayşe Willke Topçu ile Prof. Dr. Anıl Çubukçu Cerrahi Alan Enfeksiyonları ve Cerrahi Profilaksi, Prof. Dr. Halil Coşkun Obezite Cerrahisi ve İyi Bir Hekim Olmak, Prof. Dr. Tamer Akça Tıbbi Fotoğrafçılık, Prof. Dr. Hüsnü Efendi Multıple Skleroza Güncel Bakış, Doç. Dr. Fatih Altıntoprak Tıpta Güncel Gelişmeler, Prof. Dr. Kürşat Yıldız'ın oturum başkanlığında Yrd. Doç. Dr. Bora Gürel ile Dr. Büşra Şahin Patolojinin Dünü, Bugünü ve Yarını konularında bilgilendirme sunumları gerçekleştirdi.

6. KOÜBAT Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi fotoğrafçılık yarışması ödül töreni, workshop, öğrenci sunumları, fakülteler arası bilgi yarışması ve ödül töreni ile sona erdi.


Haber: Helin Kaya (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors