Haberler

Kocaeli Üniversitesi En Yeşil Üniversiteler Araştırmasında İlk 10’da

Kocaeli Üniversitesi, Türkiye genelindeki üniversiteleri mercek altına alan enVision En Yeşil Ofis Araştırmasında ilk on içinde yer alarak önemli bir başarıya imza attı.

Kocaeli Üniversitesi, Elektronik Belge Yönetim Sistemi'ne (EBYS) geçtikten sonra iş süreçlerinde otomasyona geçilmesinin ardından kağıt tüketiminde ciddi anlamda bir tasarruf sağladı. 2013 yılı Aralık ayından itibaren tüm iş süreçlerini Elektronik Belge Yönetim Sistemi ile yöneten Kocaeli Üniversitesi'nde, projenin başlangıcından bugüne kadar geçen sürede; elektronik işlemlere bağlı olarak azalan kağıt miktarı sayesinde doğa koruma adına ciddi bir katkı sağlanmış oldu. EnVision tarafından Türkiye'deki üniversiteleri mercek altına alan araştırmaya göre; Kocaeli Üniversitesi'nde 2.022 ağaç kesilmekten kurtarıldı, yaklaşık 10 milyon litre su tasarrufu sağlandı, 571 ton karbondioksit salınımı engellendi ve 40 ton atık önlendi. Böylelikle yaklaşık olarak 17 milyon adet A4 kağıdın çöpe gitmesi de önlenmiş oldu.

"EBYS ile ağaçları koruduk"

Elektronik Belge Yönetimi Sistemi sayesinde evrakla yürütülen iş süreçlerinin otomatik hale geldiğini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, "EBYS sayesinde her şeyden önce üniversite iş süreçleri daha verimli hale geldi. Karar verme süreçlerimiz hızlandı, işlem kuyrukları ve tamamlanma süresi kısaldı, insan hataları ortadan kalktı, kurum içi iletişim kanallarının daha iyi hale geldi. Daha da önemlisi kağıt tüketimi azaldığı için çevremizi korumuş olduk ve gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakma yönünde bir adım attık. " diye konuştu. Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü 'En Yeşil Ofis' kategorisinde Türkiye genelindeki üniversiteler arasında ilk on içinde yer almaktan dolayı gurur duyduklarını kaydetti.

EnVision temsilcisi Kutlu Sagay, En Yeşil Ofis araştırmasında ilk on içinde yer alan Kocaeli Üniversitesi'ni tebrik edereke En Yeşil Ofis plaketi ve sertifikasını Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü'ye takdim etti.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors