Haberler

KOÜ'de Türk Sanat Müziği Esintisi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde bugün (03.05.2018) Fen Edebiyat Fakültesi tarafından "12. Geleneksel Bahar Konseri" gerçekleştirildi.

Konsere Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halüs Aygün, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasin Kişioğlu, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci ilgi gösterdi.

Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fazıl Özen'in şefliğindeki konserde, "Al Sazını Sen Sevdiğim", "Biz Heybeli'de", "Bahar Geldi Gül Açtı", "Ellerim Böyle Boş mu Kalacaktı" gibi Türk Sanat Müziği'ne ait 17 değerli eser seslendirildi. Konser, "Gel Gönlümü Yerden Yere Vurma Güzel" adlı eserin protokol eşliğinde söylenmesiyle sona erdi.

Konserin ardından dinleyicilere hitap eden Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Fen Edebiyat Fakültesine ve konserin hazırlanış sürecinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, "Gönül dünyamızda güzel bir gezintiye çıkmamızı sağlayarak bu yoğun iş tempomuzda bize biraz olsun dinginliği hissettirdiniz. Türk Sanat Müziği'nin çok güzel yanları var. Bu konserlerin devam etmesini diliyorum." dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, konuşmasının ardından Şef Prof. Dr. Fazıl Özen'e çiçek takdim ederken Prof. Dr. Halis Aygün ve Prof. Dr. Yasin Kişioğlu ile birlikte Türk Sanat Müziği korosu üyelerine karanfil verdi.


Haber: Yağmur Kara (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors