Haberler

Yurtdışında Eğitim Almak

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde, Kocaeli Üniversitesi Türk Dünyası ve Araştırmaları Kulübü tarafından dün (17.05.2017) "Yurt dışında Eğitim Almak" adlı seminer düzenlendi.

Seminerde konuşmacı olarak yer alan EğitimAl Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı Genel Koordinatörü Burhan Pınarbaşı, yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin sorularını yanıtladı. Yurt dışında eğitim alırken yararlanılabilecek burslardan bahseden Burhan Pınarbaşı, "Milli Eğitim Bakanlığı tarafından mezun olan öğrencilere verilen bir burs var. Bu burs sizlerin eğitim, konaklama, yaşam gibi bütün giderlerinizi karşılıyor. Bu eğitim karşılığında sizden istediği tek bir şey var. O da Türkiye'ye döndüğünüzde yurt dışında aldığınız eğitim süresinin iki katı kadar Türkiye'de çalışmanız" ifadelerini kullandı.

Burhan Pınarbaşı, belli ülkelerdeki üniversitelere lise diploma ortalamasıyla başvuru yapılabileceğini ve Türkiye'de üniversite okuyan öğrencilerin yurt dışındaki üniversitelerin online eğitimlerinden yararlanabileceklerini de belirtti. Seminer, Burhan Pınarbaşı'na plaket verilmeyle sona erdi.


Haber: Fulya Kevser Emecen (Radyo K.İ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors