Haberler

Yrd. Doç. Dr. Nermin Demirkol'dan Sırbistan'da "Türkiye'de Seramik" Fotoğraf Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik, Cam ve Çinicilik Program Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Nermin Demirkol 26-27 Ağustos 2017 tarihlerinde Sırbistan Sancak Bölgesinde bulunan Novi Pazar şehrinde Kartepe Belediyesi "Unutulmuş Değerler Festivali" kapsamında "Türkiye'de Seramik" isimli fotoğraf sergisi açtı.

Ülkemizdeki önemli seramik ve çini merkezleri olan İznik, Avanos, Kütahya gibi yerlerdeki müze, showroom, meydan, atölyelerden oluşan fotoğraflar ile ülkemizde ve dünyada önemli bir yere sahip olan Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu, Odun Pişirim Sempozyumu gibi sempozyumlardan fotoğraflar Sırbistan'da Novi Pazar halkının beğenisine sunularak, bu yerler hakkında bilgiler verildi.

Sergiyi Belgrad Türkiye Büyükelçisi Tanju Bilgiç, Novi Pazar Belediye Başkanı Nihat Bişevac, başkan yardımcısı Faruk Sulyevic ve eşi, Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Yılmaz, Kartepe Belediyesi meclis üyeleri, STK temsilcileri ve sanatseverler ziyaret etti.

Serginin yanı sıra Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Seramik, Cam ve Çinicilik programı öğrencilerinin seramik ve cam çalışmaları da festivalde sergilenerek büyük beğeni topladı.

Kartepe Belediyesi tarafından başarı ile yürütülen Uluslararası Unutulmuş Değerler festivalinin yurt dışı ayağının önümüzdeki yıl Kosova'da Prizren şehrinde yapılması planlanmaktadır.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors