Haberler

KOÜ'de Kalite Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi'nin eğitim, öğretim, araştırma, geliştirme, topluma hizmet faaliyetleri ile idari hizmetlerinin kalitesinin sürekli iyileştirilmesi ve etkinliğini sağlamak için uygun sistemlerin tasarlanması, mevcut sistemlerin geliştirilmesi ile kaliteye yönelik ölçme, öğrenme ve iyileştirme faaliyetlerinin gerçekleştirilmesinin sağlanması amacıyla başlatılan Kocaeli Üniversitesi Kalite Süreci ile ilgili bugün (11.05.2017) Senato Salonu'nda 'Kalite Komisyonu Toplantısı' gerçekleştirildi.

Kocaeli Üniversitesi'nin kalite kontrol sürecinden geçmesi ile ilgili olarak hazırlanan '2016 İç Değerlendirme Raporu'nun geçtiğimiz hafta Senato onayının ardından YÖK'e sunulduğunu aktaran Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, "İç değerlendirme raporunun hazırlanmasında özellikle fakülte ve meslek yüksekokulları bazında ve bunun alt kurumları olarak bölüm başkanlıklarınca çalışmalar yürütüldü. Bu raporun hazırlanmasında gerek yeteneklerimiz gerek hedeflerimizin ne kadarını gerçekleştirdiğimiz ve ne kadarının gerçekleşebileceği ile ilgili süreci başlattık inşallah başarılı bir şekilde tamamlayacağız" dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü'nün konuşmasının ardından KOÜ Kalite Komisyonu Üyesi Doç. Dr. Kasım Baynal 'Kocaeli Üniversitesi Dış Değerlendirme Süreci ve Kalite Güvence Sistemi', Öğrenci İşleri Daire Başkanı Prof. Dr. Mehmet Yıldırım ise 'Kocaeli Üniversitesi Bilgi Sistemleri Hazırlık Çalışması' başlıklı sunum gerçekleştirdiler.

Toplantı karşılıklı istişareler ile birlikte sona erdi.


Haber: Tolga Nehbit (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors