Haberler

Rektörümüz Engelsiz Üniversite için Öğrencilerle Buluştu

Kocaeli Üniversitesi’nde engelsiz üniversite için etkinlik düzenlendi. Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlikte, üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerin sorunları dinlendi. Etkinlik sonrası ise Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, öğrenciler ile bir araya geldi.

Kocaeli Üniversitesi Engelliler Birim Koordinatörlüğü tarafından üniversitemizde öğrenim gören engelli öğrenciler ile bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, Engelliler Birim Koordinatörü ve Spor Bilimleri Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Elif Karagün ve öğrenciler katıldı.

Engelli öğrencilerin fakülte ve kampüs içerisinde yaşadıkları sorunlarına yönelik gerçekleşen toplantıda konuşan Prof. Dr. Ahmet Küçük, “Engelli öğrenciler için her türlü yardımı yaptık ve yapmaya da hazırız. Fakültelerinizde bir sorun olursa ilk bize geleceksiniz. Bu görevde 4. yılımızı tamamladık, öğrencilerimize yardımcı olduk. Sorunlarınızı dinleyip, sizlere yardımcı olmaya hazırız.” ifadelerini kullandı.

Toplantı sonrası üniversitemizde eğitim gören engelli öğrenciler, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’yü makamında ziyaret etti. Öğrencilerle tek tek ilgilenen Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, her zaman onların yanlarında olduklarını ve kapılarının her daim açık olduğunu ifade etti. Sosyal ve kültürel olanakların arttırılacağını, bu tür faaliyetlerin içinde öğrencilerin de bulunmasını isteyen Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, Kocaeli Üniversitesi’nin engelsiz üniversite statüsünde olduğunu ve bu konuda çalışmalara da devam edeceklerini belirtti.

Haber: Kaan Türker (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors