Haberler

Kocaeli Turizm Çalıştayı Tanıtım Basın Toplantısı Gerçekleştirdi

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından 8-9 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan "Kocaeli Turizm Çalıştayı" tanıtım basın toplantısı Vali Hüseyin Aksoy'un başkanlığında bugün (02.10.2019) gerçekleştirildi.

Valilik Akçakoca Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya; Vali Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Ercüment Çiftci, İl Vali Yardımcısı Suat Yıldız, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Kocaeli Yatırım Destek Ofis Koordinatörü Hüseyin Özgür Ünsal, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ercan Yamen, Turizm ve Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç Dr. Bilsen Bilgili katıldı.

Vali Hüseyin Aksoy'un açılış konuşmasının ardından konuşan Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftci, "Biz Üniversite olarak ülkemizin turizm sektöründeki ihtiyacını karşılamakta, nitelikli personel yetiştirilmesine aracılık etmekteyiz." Dedi. Sağlık turizmine de değinen Çiftçi, "2019 içerisinde binin üzerinde yabancı uyruklu kişinin tedavi edildiğini " ifade ederek Kocaeli Üniversitesi'nin bu konudaki çalışmalarının artarak devam edeceğinin altını çizdi.

Tüm paydaşların ortak temenni ve iyi dilekleri ile tamamlanan basın toplantısında, gerçekleştirilecek olan çalıştayın ana hatları hakkında bilgi verildi


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors