Haberler

KOÜ’de Yıl Sonu Şenlikleri Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi 2019 Yıl Sonu Şenlikleri 19-21 Haziran tarihleri arasında Umuttepe Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle yapıldı.

Yıl Sonu Şenliklerinde Fatma Turgut, Manga ve Gripin sahne alırken, Curling, Masa Curling, Bilek Güreşi, Mini Golf, El Pençe Dinamometresi, Bocce gibi sportif etkinlikler, Fotoğraf Avcılığı, Devr-i Alem ve Ötesi Resim Sergisi atölyeleri, sergiler, söyleşiler, gösteriler ve daha pek çok aktivite düzenlendi.

Şenliklerin açılışında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, “Ülkemizin en önemli eğitim kurumlarından olan üniversitemizin, final sınavlarını tamamlayarak bir akademik yılı daha geride bıraktık. Eğitim-Öğretim yılının en tüm yorgunluğu ile beraber coşkusunu hissettiğimiz bu dönemde, üniversitemiz müzik bölümü yılsonu konseri ile açılışını yapacağımız, Kocaeli Üniversitesi Yıl Sonu Şenliklerine hoş geldiniz, sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum.

Bu yıl içerisinde yeniden atanmamın ardından geçtiğimiz dönemi değerlendirerek, yeni görev döneminde yapacağımız faaliyetleri ele aldığımız toplantıda yatay büyümeyi bitirip dikey büyümeye odaklanacağımızı ifade etmiştim. Bu dikey büyümenin içerisinde bilimsel katkıyı en üst düzeye çıkarmak ve kültürel faaliyetlerde örnek teşkil edecek bir noktaya gelmenin de en önemli unsurlardan biri olduğunu belirtmiştik.

O tarihten bugüne sadece 6 ayda üniversitemizin doğrudan düzenlediği veya paydaş olduğu 8 bilimsel kongrenin, 13 sanatsal serginin, sayısız panel ve konferansın düzenlendiğini görmek tüm Kocaeli Üniversitesi Ailesinin aynı idealleri paylaşması açısından mutluluk vericidir. Bu duygudaşlık ve eşine az rastlanır gönül birliği bizim en kıymetli hazinemizdir, tüm çalışma arkadaşlarıma ve öğrencilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

Tüm bu kültürel faaliyetleri taçlandıracağımız, bütün sene boyunca büyük emekler verip çalışan öğrencilerimizin streslerini atarak, kaynaşmalarına aracılık edecek Yıl Sonu Şenliklerimiz de bu birliktelik hissini daha da kuvvetlendirmek adına hayata geçirilmiştir. Hızlı bir süreçle karar verilerek hayata geçirilen bu etkinlikler dizisi, öğrenci kulüplerimizin ve üniversitemizin sahiplenmesi ile çok kısa bir süre içerisinde hazırlanarak, üniversitemize yakışır bir şenlik düzenlenmiştir.

Bu tür faaliyetler kurum kültürünün güçlenerek tüm bireylerin aidiyetinin artmasına aracılık eden, son derece önemli etkinliklerdir. Bu noktada tüm birimleri ile bu sürece katkı sunan üniversitemiz büyük bir övgüyü haketmektedir. Rektörünüz olarak beklentim; ailemize yakışır şekilde davranarak, bu ailenin fertleri olduğunuzu unutmadan davranmanız, sevinci ve mutluluğu yaşayış biçiminin en önemli medeniyet göstergesi olduğunu hatırınızdan çıkartmamanızdır. Tüm sene göstermiş olduğunuz emekleri, yorgunluk ve stresi attığınız Kocaeli Üniversitesi ruhunu yaşattığınız güzel bir şenlik olmasını diliyor, hazırlanmasında emeği geçen herkese en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Yıl Sonu Şenlikleri Fotoğraf Galerisi için tıklayınız


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors