Haberler

KOÜ KAGEM’den CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri Söyleşisi

Kocaeli Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KOÜKAGEM) tarafından mezunlar ve öğrencilerimize yönelik “CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri Söyleşisi” düzenlendi.

Çevrimiçi olarak düzenlenen söyleşinin moderatörlüğünü Kocaeli Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Bilsen Bilgili yaparken, söyleşiye konuşmacı olarak IPFS Sigorta ve Reasürans Brokerlığı AŞ – Satış ve Pazarlama Direktörü Argun Türkyılmaz ile Serbest Muhasebeci – Mali Müşavir – Hayat Holding Mali Müşaviri Kadir Özer katıldı.

KOÜ KAGEM olarak gerçekleştirdikleri söyleşi ve etkinliklerle mezuniyet sonrası öğrencilere yol göstermeye çalıştıklarını ifade eden Doç. Dr. Bilsen Bilgili, dönem sonu yaklaştığı bir dönemde öğrencilerden de gelen talepler doğrultusunda söyleşi konusunu “CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri” olarak belirlediklerini aktardı. Doç. Dr. Bilgili, hem iş dünyasının yeni mezunlardan beklentilerini hem de iş başvurusunda bulunacaklara yeni bakış açıları kazandırmak adına bugünkü söyleşinin önemli olduğuna vurgu yaparak, “Kocaeli Üniversitesi mezunu, kendi alanlarında önemli noktalara gelmiş Argun Türkyılmaz ve Kadir Özer’i ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

CV hazırlama ve mülakat teknikleri konusunda hem kendi yaşadıklarından hem de sektörün onlardan beklentilerinden yola çıkarak tecrübelerini paylaşan Türkyılmaz ve Özer önemli noktalarda fikirlerini paylaştılar. CV’nin neyi ifade ettiğini, profesyonel ve etkili CV için püf noktalarına değinen Türkyılmaz ve Özer, mülakat süreçlerinde de dikkat edilmesi gereken konulardan bahsettiler.

Öğrencilik dönemlerini nasıl geçirdiklerinin önemli olduğuna değinilen söyleşide, staj zorunluluğu olmayan bir bölümde okuyanların staj yapmalarının bile kendileri için bir tecrübe kazandıracağı; bunun yanı sıra katıldıkları eğitimler, sosyal sorumluluk projeleri, öğrenci kulüplerindeki faaliyetlerin iş başvurusunda önem sağlayabileceği aktarıldı. Sayfalar dolusu CV yerine sade ama vurucu ifadelerin yer aldığı CV’nin çok daha etkili olabileceğini söyleyen Türkyılmaz ve Özer, bir şirketteki her departmana başvurmak yerine kendilerine yönelik olan bir departmana başvurmanın daha önemli olacağı vurgulandı. Samimi bir ortamda gerçekleşen söyleşi, soru cevap bölümü ile son buldu.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors