Haberler

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Kandıra İçin Proje Üretiyor

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencileri ile akademisyenleri, Kandıra Belediyesi Namazgah Kültür Merkezi'nin iç mekan ve çevre tasarımını yenileme konusunda proje üretiyor.

Üniversite-yerel yönetimler iş birliği kapsamında Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık Bölümü son sınıf öğrencileri, 'İç Mekan Tasarımı V' dersi bünyesinde, gerçek bir proje üzerinde çalışma yapmak amacıyla Kandıra Belediyesi Namazgah Kültür Merkezi'nin iç mekan ve çevre tasarımı konusunda fikir projeleri üretiyor.

Kandıra ve yakın çevresine hizmet etmeye yönelik yapılan çalışmada Kandıra Belediyesi, teknik konularda üniversitemize destek sağlıyor. Fikir projeleri arasında kültür merkezinin eğitim, spor ve eğlence kompleksleri ile tema parkı gibi farklı alanların yeniden ele alınması planlanırken doğa, çevreyle uyum ve sürdürülebilirlik konularında öneriler yer alıyor.

Mayıs ayı sonuna kadar geliştirilmeye devam edecek olan fikir projelerinin düzenlenecek bir sergi ile kamuoyuna duyurulması ve yapılacak akademik çalışmalar ile desteklenmesi hedefleniyor. Fikir projelerinin üretilmesi ise İç Mimarlık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Deniz Demirarslan, İç Mimarlık Bölüm Başkan Yardımcısı Öğr. Gör. Ahmet Çağlayan ve Ar. Gör. Özgür Algan öncülüğünde, öğrencilerden Damla Çağlı, Aslıhan Özçelik, Melis Us, Nurcan Özkaragöz, Laleş Çiçek, Çağla Köz, Buse Yücel, Kadir Bingöl, Begüm Mutlu, Sümeyye Ayyıldız, Gülşah Coşkun, Aylin Akçalı, Özlem Er, Hatice Saliha Orancı ve Gizem Çorba tarafından gerçekleştiriliyor.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors