Haberler

KOÜ ile Çolakoğlu Metalurji A.Ş. Arasında İyi Niyet Anlaşması İmzalandı

Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Çolakoğlu Metalurji A.Ş. arasında iş birliklerini güçlendirmek amacıyla İyi Niyet Anlaşması imzalandı.

Kocaeli Üniversitesi'ne ulusal veya uluslararası düzeyde deney yeteneği kazandıracak altyapı çalışmalarını destekleme amacı taşıyan anlaşma kapsamında, Çolakoğlu Metalurji A.Ş. Kocaeli Üniversitesi öğretim üyelerinden danışmanlık hizmeti alırken üniversitemizde lisansüstü eğitim alan öğrenciler tezlerini hazırlarken firmadan destek alma şansına sahip olabilecekler. Üniversitemizde eğitim almakta olan lisans öğrencilerine de stajlarını ve bitirme projelerini firmayla iş birliği içerisinde tamamlama şansı sunan anlaşma taraflar arasında karşılıklı seminer, konferans ve tanıtım etkinlikleri hazırlama imkanı sunuyor.

İmzalanan anlaşma çerçevesinde üniversitemizde yapılacak projeler (TUBİTAK, TEYDEB ve AB Projeleri) Ulusal ve Uluslararası Proje Destek Programları ve Fonlarından rahatlıkla faydalanabilecekler. Bu anlaşma ayrıca, tarafların birlikte yürüteceği bilimsel ve teknolojik araştırmalara yönelik proje çalışmalarını, tarafların birlikte gerçekleştirecekleri ortak proje ve tezlerin çıktılarından oluşan makale ve bildiri çalışmalarını, tüm AR-GE Projeleri ve Danışmanlık Hizmetlerini de desteklemeyi hedefliyor.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors