Haberler

Üniversitemiz 10. Yaşına Giren Geleneksel Kitap Fuarı'nda

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'nın düzenlediği ve Kocaeli Üniversitesi'nin de destek verdiği Kocaeli Kitap Fuarı, bu yıl 10. kez kitap tutkunlarına kapılarını açtı.

Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi'nde bugün (05.05.2018) gerçekleştirilen açılış töreniyle ziyaretçilerine kapılarını açan kitap fuarında, üniversitemiz de açtığı stant ile yerini aldı. Kitap fuarında 316 yayınevi yer alırken 500'ün üzerinde söyleşi ve imza etkinlikleri ile yazarlar kitap severlerle buluşacak.

"Kağıttan dünyaların keşfi" sloganıyla gerçekleştirilen fuarın açılışına Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, il protokolü, davetliler ve kitapseverler katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan törenin açılışında konuşan Vali Hüseyin Aksoy, "Sizlerle olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Çocuklarımızı okuyan ve okuduğunu anlayan bir noktaya taşımamız gerekiyor. Bu tür organizasyonlar kitapseverlerle sanatçılarımızı, yazarlarımızı bir araya getiriyor. Umarım herkes için hayırlı bir fuar olur." dedi. Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, "Okumak bizim kültürümüzde çok önemlidir. Bilginin kaynağı olan kitap, her zaman değerlidir." ifadelerini kullanırken Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Kitap insanlığın anasıdır. Medeniyetlerin en önemli ilkesidir. Kitapsız bir toplumun var olması mümkün değil. Kitabı seveceğiz, okuyacağız. Kocaeli halkı için çok faydalı bir fuar olacağına inanıyorum. Katılımlarından dolayı protokol üyelerine ve kitapseverlere teşekkür ediyorum." dedi.

Fuarın onur konuğu Edebiyatçı-Yazar Mustafa Şirin ise "Bu kitap fuarının onur konuğu olması için çocuk edebiyatı alanından birisinin seçilmesi çok güzel. Burada emeği geçen herkese, başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum." dedi. Protokol üyelerinin onur konuğu Mustafa Şirin'e özel bir albüm vermesinin ardından protokol üyeleri kitap fuarının açılış kurdelesini kesti.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors