Haberler

Görsel İletişime Yeni Yaklaşımlar

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi D-8 dersliğinde '1. Görsel İletişimde Yeni Sanatsal Yaklaşımlar' konferansı düzenlendi.

Konferansa konuk olarak gelen Işık Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Basri Erdem, Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Araştırma Görevlisi Elif İlhan ve Doktora Öğrencisi Onur İlhan katıldı. Konferans, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar, Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Şerife Akça, Görsel İletişim Tasarım Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yusuf Budak, Görsel İletişim Tasarım Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İsmail Keskin, Görsel İletişim Tasarım Bölümü Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Saadet Zeynep Varlı Gürer, Yrd. Doç. Dr. Kerim Karagöz ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Görsel İletişim Tasarım Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İsmail Keskin'in koordinatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte açılış konuşmasını Dekan Prof. Dr. İlyas Akhisar yaptı. Bu tür etkinlikleri önemsediğini, derslerin tekrarı olduğunu belirten Akhisar, alanında uzman kişilerle her zaman karşılaşılmayacağını ve düzenlenen etkinliklerle öğrencilerin kendilerini tanıma şansı bulduklarını söyledi. Konferanslara katılımın artması gerektiğini vurgulayan Akhisar, "Verilen kısa mesajlara dikkat edin ve kaçırmayın" dedi. Daha sonra konuşan Görsel İletişim Tasarım Bölümü Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İsmail Keskin, gelenekselleştirmek umuduyla konferansın hazırlandığını ve katılan konuklara teşekkürlerini iletti.

Alışveriş Merkezleri ve Sanat sunumuyla konuşmaya başlayan Elif İlhan, geçmişte bulunan meydanların yerini alışveriş merkezlerinin aldığını, bunun kültürel gelişim ve sanat üzerinde ki etkisini anlattı. Dünyanın birçok farklı yerinden örnekler veren İlhan, bu değişimin insanlık tarihinde yaşanan olaylarla bağdaştırdığını vurguladı.

Ücretli Müzelerden Ücretsiz Müzelere Dönüş

Daha sonra konuşan Onur İlhan, "Sanat, önce krallara özel kılınıyordu, sonra halk için yapılmaya başlandı. Ancak şuan müzelere belirli bir ücret ödenerek herkes için sağlanıyor, gelecekte ise tüm müzeler ücretsiz olacak" dedi. Konferans sonunda Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Şerife Akça Prof. Dr. Basri Erdem'e teşekkür plaketi takdim ederken, Yrd. Doç. Dr. İsmail Keskin tarafından diğer konuklara teşekkür belgeleri verildi.

Konferans, Prof. Dr. Basri Erdem, Yrd. Doç. Dr. İsmail Keskin, Arş. Gör. Elif İlhan ve Arş. Gör. Özgür Karaalan'ın katılımıyla düzenlenen 'Baskı Resim Çalıştayı Workshopu' ile devam etti. Katılımcılara baskı resminin inceliklerinin anlatılmasıyla etkinlik son buldu.


Haber: Mertcan Emre (KOÜHA)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors