Haberler

Rektörümüz, İSU Merkez Laboratuvar Tanıtım Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü tarafından 17 milyon TL yatırım bedeli ile inşa edilen İSU Merkez Laboratuvarı'nın tanıtım programına katıldı.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın teşrifleriyle gerçekleştirilen tanıtım programında Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Müftüsü Yusuf Doğan, İSU Genel Müdürü İlhan Bayram ve protokol üyeleri de hazır bulundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan tanıtım programında Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve İSU Genel Müdürü İlhan Bayram tesisin önemi ve Kocaeli'nin geldiği nokta üzerine konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Protokol konuşmalarının ardından tören İl Müftüsü Yusuf Doğan'ın katılımcılara dua ettirmesi ile devam etti. Tören sonunda ise protokol üyeleri merkez laboratuvarını gezerek, merkezde yürütülen çalışmalar ile ilgili detaylı bilgi aldı.

17 milyon liraya mal olan Merkez Laboratuvar, Selçuklu mimarisinden taşıdığı izler ile dikkat çekiyor. Toplam 3800 metrekare kapalı alan üzerinde kurulan Merkez Laboratuvarı'nda, İçmesuyu, Atıksu ve Mikrobiyolojik laboratuvarları bulunuyor.


Haber: Tolga Nehbit (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors