Haberler

Üniversitemizde Yeni Kayıt Dönemi

1-Üniversitemiz Online Kayıt Bağlantısını kullanarak kayıt yapan öğrencilerimizin kayıt esnasında belirttikleri e-posta adreslerine, kayıt işlemi sorunsuz gerçekleştiğinde öğrenci numaraları ve şifreleri hemen gönderilmektedir.

1- Üniversitemiz Online Kayıt Bağlantısını kullanarak kayıt yapan öğrencilerimizin kayıt esnasında belirttikleri e-posta adreslerine, kayıt işlemi sorunsuz gerçekleştiğinde öğrenci numaraları ve şifreleri hemen gönderilmektedir.

2- Üniversitemize kayıt olan tüm öğrenciler Öğrenci Numarası Sorgulama bağlantısını kullanarak öğrenci numaralarını ve Öğrenci Bilgi Sistemine giriş şifrelerini eposta adreslerine gönderilmesini sağlayabilirler. Detaylı Bilgi İçin: http://ogr.kocaeli.edu.tr/koubs/ekayit/index.cfm

3- E-Posta ulaşmayan öğrenciler linkte yer alan Şifre İşlemleri menüsünden öğrenci numarasını öğrenebilir ve şifresini oluşturabilir. http://ogr.kocaeli.edu.tr/koubs/ekayit/Ogrenci/SifreIslemleri.cfm

4- Kayıt esnasında e-posta adresini yanlış giren ve bu yüzden şifre alamayan öğrencilerimiz, linkte yer alan bağlantıdan e-posta adreslerini güncelleyebilirler. http://ogr.kocaeli.edu.tr/koubs/ekayit/Ogrenci/EpostaGuncelle.cfm

5- Tüm bu işlemlerin yapılmasına rağmen numara ve şifrelerini alamayan öğrencilerimiz, Öğrenci İşlerine linkte yer alan numaralar aracılığı ile ulaşabilirler. http://odb.kocaeli.edu.tr/personelimiz.php

6- Öğrencilerimiz TC İş Bankası’nın tüm şube veznelerinden 18-28 Eylül 2018 tarihlerinde Kocaeli Üniversitesi öğrenci numaralarını belirterek katkı payı/öğrenim ücreti ödemelerini yapabileceklerdir.

7- Katkı payı/öğrenim ücretinden Örgün/Birinci Öğretim öğrencilerimiz muaftır. Dolayısıyla harç ödemeyeceklerdir.
Detaylı Bilgi İçin: http://odb.kocaeli.edu.tr/dosyalar/Harc/HarcGenelBilgi.pdf

8- 2018-2019 Öğretim Yılı Katkı Payı/Öğrenim Ücreti Miktarları’nı öğrenmek için: http://odb.kocaeli.edu.tr/dosyalar/Harc/HarcUcret

9- Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri kayıtlarını 11-13 Eylül 2018 tarihleri arasında, Yedek Öğrenci Kayıtları 14-18 Eylül 2018 Tarihleri arasında kayıt birimine şahsen müracaat edeceklerdir.

10- Devlet Konservatuarı öğrencileri kayıtlarını 10-14 Eylül 2018 tarihleri arasında kayıt birimine şahsen müracaat edeceklerdir.

11- 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında İlahiyat Lisans Tamamlama (İLİTAM) programını kazanan öğrencilerimiz 13 – 20 Eylül 2018 tarihleri arasında aşağıdaki belgeler ile kayıt yaptırabilirler.
Gerekli Belgeler
1- Önlisans Diplomasının Aslı ve Fotokopisi
2- 2 Adet Fotoğraf
3- Nüfus Cüzdan Fotokopisi
4- Yerleştiğine Dair Belge
5- Önlisans Not Durum Belgesi (Transkript) Aslı ve Fotokopisi

12- Güz Yarıyılı kayıt yenileme ve derse yazılma (ders seçimi) tarihleri: 17-21 Eylül 2018

13- Yabancı Dil Hazırlık Sınavı, 18 Eylül 2018 Salı günü Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü, Yabancı Diller Yüksekokulu binasında gerçekleştirilecektir. Sınav saatleri aşağıda belirtildiği gibidir;
İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğrencileri Saat 10:00'da,
Fen Edebiyat ve Mühendislik Fakültesi Öğrencileri Saat 13:00'de,
Eski Kayıtlı/İsteğe Bağlı Hazırlık Öğrencileri Saat 15:00'de
NOT: Hangi sınıflarda sınavlara girileceğini öğrenmek için http://yabancidiller.kocaeli.edu.tr/upload/duyurular//1109180701392aa98.pdf

14- Online kayıt esnasında isteğe bağlı hazırlık seçen öğrencilerimiz eğer bu tercihlerinden vazgeçtilerse Yabancı Diller Yüksekokuluna veya Öğrenci İşlerine en kısa sürede dilekçe vermek zorundadırlar. Aksi takdirde sistemde hazırlık okuyor görüneceklerdir. Dilekçenizi 0262 303 45 03 faks numarasına gönderebilirsiniz.

15- Okula gelerek kayıt yaptıran veya isteğe bağlı hazırlık okumak isteyen öğrencilerimiz Yabancı Diller Yüksekokuluna veya Öğrenci İşlerine en kısa sürede dilekçe vermek zorundadırlar. Dilekçenizi 0262 303 45 03 faks numarasına gönderebilirsiniz.

16- Zorunlu hazırlık olan bölümler; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin tüm bölümleri, Fen Edebiyat Fakültesi’nde Matematik ve Kimya Bölümleri, Mühendislik Fakültesinde İnşaat, Çevre, Makine, Kimya, Mekatronik, Elektronik-Haberleşme Mühendislikleri.

17- İsteğe Bağlı hazırlık olan bölümler; İletişim, Denizcilik, Havacılık ve Uzay Bilimleri, Mühendislik ile Fen Edebiyat Fakülteleri ve Karamürsel MYO

18- Tüm Fakülte, Meslek Yüksekokulları ve Yüksekokullarda eğitim-öğretim 24 Eylül Pazartesi günü başlayacaktır.

19- 2018-Mühendislik Tamamlama Yerleştirme Sonuçları ve Kayıt İşlemleri
2018 Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Programlarına (2018-Mühendislik Tamamlama) yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.
Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili Üniversite tarafından 20-26 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.
Kayıt Yeri
Kocaeli Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Umuttepe Yerleşkesi
Kayıt için gerekli belgeler
Nüfus Cüzdanı veya Ehliyet (T.C. Kimlik numaralı ve üzerinde Cilt, Sayfa, Kütük Bilgisi Bulunmalıdır.)
Teknik Eğitim Fakültesi Lisans Diploması veya Mezuniyet Belgesi
Vesikalık Fotoğraf
Tamamen veya kısmen yabancı dil eğitim yapan programlara kayıt olan öğrencilerin varsa yabancı dil yeterlilik belgelerini yanlarında getirmeleri yararlarına olacaktır.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors