Haberler

Değirmendere Ali Özbay MYO "Bahara Merhaba" Dedi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO, okul bahçesinde Naked (Çıplak) Raku pişirimi yaparak 'Bahara Merhaba' dedi.

Düzenlenen etkinliğe Değirmendere Ali Özbay MYO Müdürü Doç. Dr. Ali Poyraz Gürson, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Gölcük Kent Konsey Başkanı Dr. Metin Şentürk, Gölcük Kent Konseyi Genel Sekreteri Fatih Bayram, Değirmendere Ali Özbay MYO müdür yardımcıları Öğr. Gör. Dr. Ceyhun Konak ve Öğr. Gör. Z.Yekta Özkan, El Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Mine Can, Seramik, Cam ve Çinicilik Program Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Nermin Demirkol, Yüksekokul Sekreteri Hülya Gör, Gölcük Belediyesi Çini Eğitmeni Meryem Cineviz, KOÜ Karamürsel MYO öğretim üyeleri, Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Ay, Kartepe Belediyesi Turizm Sorumlusu Halit Koç, Kartepe Belediyesi Kültür ve Sanat Sorumlusu Yasemin Hande Muştak, KARMEK ve Kadın Spor Merkezleri sorumlusu Nurdan Köksal ve öğrenciler katılım gösterdi.

Etkinlikte, Ali Özbay MYO Seramik, Cam ve Çinicilik Programı öğrencileri tarafından yapılan ve bisküvi pişirimleri yapılan seramikler sırlanmadan kaolen-bentonit karışımından oluşan özel solüsyona daldırılarak raku fırınına yerleştirildi. Sıcaklığın istenilen dereceye gelmesinden sonra fırından çıkarılıp, redüksiyon, yıkama, soyma işlemleri ile seramik ürünler son hali ile izleyiciler ile buluştu.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors