Haberler

Üniversitenize Hoş Geldiniz

Üniversitemizin bu yıl ilk kez düzenlediği “Üniversitenize Hoş Geldiniz” etkinliği bugün (25.09.2018) Sosyal Tesisler’de gerçekleştirildi.

Etkinliğe Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zekeriya Özak, il protokolü, üniversitemiz yönetimi, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

“Kocaeli Ufkunuzu Geliştirecektir”
Etkinlik açılışında konuşan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Üniversitesi’ni tercih eden öğrencileri tebrik etti. Kocaeli’nin ülkemiz ekonomisine önemli katkı sunduğunu ifade eden Vali Aksoy, “Kocaeli’de öğrenci olarak bulunmak ufkunuzu da geliştirecektir. Bizler de öğrencilerimizin olumsuz bir takım çevrelerce istismar edilmemesi adına birçok kurum ve kuruluşumuzun katkılarıyla önemli çalışmalara imza attık ve atmaya da devam edeceğiz. Gençlerimiz bizim için önemli ve değerli.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü ise, “Bu yıl ilki gerçekleştirilerek, bağımlılıkla mücadele ve sağlıklı yaşam temasıyla oluşturduğumuz program; kentimize, üniversitemize yeni gelen öğrencilerimizin uyum sağlama süreçlerini hızlandırmayı amaçlamaktadır. Bir şehir değiştirmek, yeni bir eğitim kurumuna başlamak, sosyal çevreyi değiştirmek, zor bir süreç olmakla beraber, bu kent ve üniversite inanın sizleri bağrına basacak ve bütünleşecektir. Uluslar arası alanda tanınan, çok sayıda bölümüyle dünyaya akredite olmuş bir üniversitenin öğrencileri olarak özgüveniniz yerinde ve vizyonunuz geniş olmalıdır.” açıklamasında bulundu.

“Türkiye’miz için Üretiyor, Araştırıyor ve Hizmet Ediyoruz”
Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, “Üniversitemizin sizlere sunmuş olduğu yurtdışında bulunma imkanlarından faydalanarak çok sayıda kültürü tanımalı, eğitim sürecinizi daha donanımlı bireyler olmak için kullanmalısınız. Üniversitemizin, üst düzeydeki spor ve kültürel faaliyetleri başta olmak üzere, tüm belediyelerimiz geniş ölçekte etkinlikler düzenleyerek gençlerimizin bireysel gelişimine katkıda bulunmaktadır. Dolayısıyla üniversite eğitimi yalnızca kitabi ya da kendinizi bilimsel olarak hazırladığınız bir süreç değil; beceri, yetenek ve sosyalleşme alanlarında kendinizi hayata hazırlayacağınız bir süreçtir.

Bu süreci verimli geçirebilmeniz maksadıyla üniversitemize katılım sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara, üniversitemiz ve öğrencilerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum. Kocaeli Üniversitesi yalnızca eğitim veren bir kurum değil Türkiye’miz için üreten, araştıran ve hizmet eden bir kurum olmayı ilke edinmiştir. Bu sene aramıza katılan öğrencilerimizin ve mevcut öğrencilerimizin bu vizyonu benimseyerek bu sürece ait hissetmeleri, katkıda bulunmaları en büyük temennimizdir.” dedi.

Gün Boyu Çeşitli Etkinlikler Yapıldı
Açılış konuşmalarının ardından Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi halk oyunu gösterisi, İl Jandarma Komutanlığı eğitimli köpek gösterisi yapıldı. Gün boyu süren etkinliklerde, Bağımlılıklarla Mücadele, Sağlıklı Beslenme, Obezite ile Mücadele, Organ Bağışı, Kan Bağışı, Ağız ve Diş Sağlığı ile ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile İzmit, Başiskele, Kartepe, Kandıra ve Derince belediyelerinin açtıkları stantlarda çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors