Haberler

KOÜ, Yemekhane Hizmetleriyle de Öğrencisinin Yanında

Sağlık, eğitim, mühendislik ve daha pek çok alanda sunduğu imkanlar ile öğrencilerin yüzünü güldürmeyi başaran Kocaeli Üniversitesi, bünyesinde sürdürdüğü sosyal faaliyetlerle de öğrencilerin memnuniyetini arttırıyor.

Sportif, kültürel, sanatsal faaliyetler ile her zaman öğrencisinin yanında olan Kocaeli Üniversitesi, başta Umuttepe olmak üzere; Karamürsel’den Kandıra’ya, Arslanbey’den Hereke’ye çok sayıda yerleşkesinde yemekhane hizmeti sunuyor. Her gün binlerce öğrencinin yararlandığı ve hijyenin ön planda tutulduğu yemekhane hizmetlerinde, öğlen ve akşam olmak üzere günde iki sefer servis sağlanıyor.

Kocaeli Üniversitesi yemekhaneleri ile ilgili bilgi veren Yüksek Gıda Mühendisi Emel Yurdagül Candemir, “Üniversitemizde tek bir mutfağımız var. Üretimleri burada gerçekleştiriyoruz ve daha sonra taşıma araçlarımızla diğer yemekhanelerdeki birimlerimize gönderiyoruz. Birlikte çalıştığımız bir teknik ekibimiz var. Ekibimiz ile günlük denetimimizi yaptıktan sonra araçların çıkısını gerçekleşiyoruz.” dedi.

Günde 15 bin öğrenciye hizmet verildiğini kaydeden Candemir, “Öğlen ve akşam olmak üzere iki yemek servisimiz var. Yemeklerimiz seçmeli olarak veriliyor, salata büfemiz ise açık büfe olarak servis ediliyor. Diğer üniversitelere göre ücret ve kalite bakımından çok ileri seviyedeyiz.” ifadelerini kullandı.

Haber: Arslan TEPEBAŞI ( Radyo K.İ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors