Haberler

6. Sosyal Bilimler Kongresi

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından dün (25.05.2017) "6. Sosyal Bilimler Kongresi" düzenlendi.

Kocaeli Üniversitesi'nde yüksek lisans ve doktora yapan öğrencilerin katılım gösterdiği konferansın açılış konuşmasını, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Recep Tarı yaptı. Tarı, kongrenin pek çok amaca hizmet ettiğini kaydederek, "Enstitümüz bünyesinde çeşitli alanlarda hazırlanan tezler ve seminerler daha geniş kitlelere hitap ediyor. Akademik hayatının başında olan lisansüstü öğrencilerimize, bir anlamda bilimsel sunum tecrübesi kazandırıyor" ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Recep Tarı, kongreye gönderilen bildirilerin hakem kurulu tarafından değerlendirildiğini kaydederek, hakem değerlendirmelerinden geçen kırka yakın bildirinin bu kongrede sunulacağını aktardı. Tarı, kongreye katılanlara ve kongreye katkı sağlayanlara teşekkür etti.

2 oturumdan oluşan kongrenin ilk oturumunda; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Esra Alnıaçık, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Poyraz Gürson, İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emel Baştürk Akça, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ramazan Şengül oturum başkanlığı yaparken, ikinci oturum da ise İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Yılmaz, İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cem Pekman, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vasfi Haftacı, Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Işıl Altun oturum başkanlığı yaptı. Sunumlarını yapan öğrenciler, oturum sonlarında katılım sertifikası aldı.


Haber: Merve Özboyacı(Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors