Haberler

KOÜ, Sağlık Alanında Bilgi Vermeye Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda bugün (12.04.2018), Radyoloji Anabilim Dalı tarafından "Dural-Pial Arteriovenöz Fistüllerin Tanı, Tedavi ve Güncel Gelişmeleri" adlı seminer düzenlendi.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nebiye Serra Sencer'in konuşmacı olarak yer aldığı seminere Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hüsnü Efendi, Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Savaş Ceylan, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

"Çok Değişik ve İlginç Bir Hastalık"

Konuşmasına Dural-Pial Arteriovenöz Fistüller hakkında bilgi vererek başlayan Prof. Dr. Serra Sencer, "Fistüller anal kanal ve dıştaki cilt dokusu arasında bir kanal oluşmasıdır. Dural-Pial Arteriovenöz ise beyni saran arterler ile venler arasındaki anormal bağlantılardır ve bu hastalığın bir sürü tipi bulunmaktadır. Bu hastalık genellikle kadınlarda görülür ve belirtileri farklılık gösterir. Bazıları kulağında ses duyma şikâyetiyle, bazıları ise şiddetli baş ağrıları ile bazıları ise göz kanlanması şikâyetiyle gelir. Bu hastalık endovasküler tedavi yöntemi ile tedavi edilebiliyor. Biz radyologlar olarak fistülü iyi anlamalıyız ve gerektiği yerlerde beyin cerrahisi ile birlikte çalışmalıyız." ifadelerini kullandı.

Seminer Prof. Dr. Ercüment Çiftçi'nin Prof. Dr. Nebiye Serra Sencer'e hediye ve çiçek takdim etmesinin ardından sona erdi.


Haber: Senanur Türkücü (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors