Haberler

Gölcük'te Sanat Hep Birlikte

Gölcük Vizyon 2023 çerçevesinde hayata geçirilen "Gölcük'te Sanat Hep Birlikte" projesi kapsamında 9-10 Mayıs tarihlerinde Değirmendere Sanat Merkezinde 'Canlı Resim Yarışması' düzenlendi.

Gençler arasında sanata eğilimi olanların sanatla karşılaşmaları ve ileride bu mesleği tercih edecek öğrencilere sanatın insanları birleştirici ve geliştirici yönünün kavratılması amacıyla düzenlenen etkinlikte Kocaeli'deki ortaokul ve liselerden 60 öğrenci hayal güçlerini resim kağıtlarına aktararak özgün bir şekilde resim çalışması yaptı.

Etkinliğin ikinci gününde Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsüyü de öğrencilerle yakından ilgilenerek resimleri inceledi. Yapılan resimleri oldukça beğenen ve öğrencileri tebrik eden Başkan Mehmet Ellibeş yaptığı açıklamada, "Gölcük Vizyon 2023 Projesi kapsamında Kocaeli Üniversitemiz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Gölcük Belediyesi'nin ortaklığındaki sanatsal etkinliklerden bir tanesini daha gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Öğrencilerimiz hayallerindeki resmi kağıda yansıtıyorlar. Öğrencilerimizin resim sanatına olan sevgi ve heyecanlarını burada görmüş oluyoruz" diyerek etkinliğe katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Gölcük'te Sanat Hep Birlikte Projesi'nin sahibi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Başkanı Doç. Dr. Ertuğrul Tuna ise Gölcük Belediyesi'nin sanatsal etkinliklere oldukça değer verdiğini ifade ederek, "Geçen yıl yarışma şeklinde olan etkinliğimizi bu yıl şenlik olarak yaptık. Gölcük Belediyesi'nin de desteğiyle sanat Gölcük'te kendini birçok şekilde gösteriyor. Geleceğin sanatçıları olacak olan gençler de bu tür sanat uygulamalarla kendilerini Gölcük'ün sanat ortamına katılmış hissediyorlar" ifadelerini kullandı.

Canlı Resim Yarışması kapsamında Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyelerinin jüriliğinde dereceye girecek 3 öğrenciye 16 Mayıs salı günü düzenlenecek ödül töreniyle plaket verilecek.


Haber: İsa Güner (Radyo K.İ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors