Haberler

Seramik Sempozyumu Sona Erdi

Gölcük Vizyon 2023 kapsamında Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO'nun ortaklığında yürütülen 7. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu sona erdi.

Değirmendere Sanat Evi'nde dün (24.05.2017) seramik sempozyumunun kapanış töreni gerçekleştirildi. Kapanış töreni, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş'in kurdele kesmesi ile başladı. Törende, seramik sanatçıları Ali Temel Köseler, Klaudıa Sıskova, Mammadov Mır-Teymur, Özlem Özer Tuğal, Lerzan Özer, Duygu Kahraman, Fahimeh Heydari, Aziz Özdemir'in eserleri yer aldı. Sempozyuma katılan sanatçılar, eserlerini protokol ve sanat severlere tanıttı.

Kapanış törenin de konuşan Prof. Dr. Nermin Demirkol, teşekkürlerini dile getirerek, "Sekiz gün boyunca gönüllü öğrencilerimizle birlikte gece gündüz çalıştık, çok emek verdiler. Ben emek veren öğrencilerimize,sempozyuma katılan Gölcük halkına ve eserleriyle bizlere görsel şölen veren bütün sanatçılarımıza çok teşekkür ediyorum." dedi.

Tören sonunda, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevim Çizer ve Gölcük Vizyon sponsorlarına teşekkür plaketleri verilirken sanatçılara da katılım sertifikaları ve Gölcük'ü temsil etmesi amacıyla seramikten yapılmış "Gölcük Elması" taktim edildi.


Haber: Fulya Kevser Emecen (Radyo K.İ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors