Haberler

Başhekimlik Anne Sütü Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda bugün(23.05.2017) Tıp Fakültesi Başhekimliği tarafından "Başhekimlik Anne Sütü Eğitimi" düzenlendi. Eğitimde konuşmacı olarak Bebek Hemşiresi Damla Ustaoğlu yer aldı.

Hastane personelinin katıldığı etkinlikte Damla Ustaoğlu, Bebek Dostu Hastane projesinin amacından bahsederek "Bebek Dostu Hastaneler, gebelik döneminden başlayarak anne adaylarını bilgilendirerek doğumdan sonra annelerin emzirmesini teşvik eden, annelerin karşılaştığı sorunlara çözüm üreten yenidoğan her bebeğin hayata sağlıklı bir başlangıç yapmasını sağlamaya çalışan hastanelerdir." dedi.

Emzirmenin Bebeğe ve Anneye Faydaları

Anne sütünün önemine ve emzirmenin faydalarına da değinen Ustaoğlu, "Bebeğin sadece anne sütüyle beslenmesi bebek hastalıklarının ve ölümlerinin azaltılmasında son derece önemlidir. Bebekler ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmeli ve ek gıda tüketmemelidir. Anne sütü anne ve bebek arasındaki en kuvvetli bağı başlatır." ifadelerini kullandı. Damla Ustaoğlu, 2 yıl boyunca emziren annelerin yumurtalık kanseri, rahim kanseri ve meme kanserine yakalanma olasılığının daha az olduğunu kaydederken aynı zamanda annenin doğum sonrası kilo vermesine yardımcı olacağını sözlerini ekledi.


Haber: Cansu İşleyen (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors