Haberler

Hereke MYO'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Paneli Düzenlendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında, Hereke Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonunda dün (01.07.2019) panel düzenlendi. Akademik ve idari personeli ile öğrencilerin ilgi gösterdiği panel Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Panelin açılış konuşmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından yapılan hain ve alçak darbe girişiminin, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine aziz milletimizin meydanlara inmesiyle bertaraf edildiğini ifade eden Okul Müdürü Prof. Dr. Elif Öğüt, “Bu uğurda milletimizin bekası için canını veren şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Gazilerimize de aileleriyle birlikte sağlıklı ömürler diliyorum” dedi. Hereke MYO Müdürünün konuşmasının ardından 15 Temmuz gecesi yaşanılanların anlatıldığı sinevizyon gösterisi yapıldı.

Hereke MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Aydoğan Türkbal’ın modaratörlüğünde gerçekleştirilen panele konuşmacı olarak 15 Temmuz Sivil Demokrasi Gazileri Osman Kamacı, Muhammed Durak ve Şehit yakını Serdar Gökbayrak’ın katıldı. Panelde Sivil Demokrasi Gazileri, hain kalkışmanın yaşandığı o gün İstanbul’da yaşadıklarını aktardılar.

Panel katılımcılara teşekkür belgelerinin verilmesi ile sona ermiştir.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors