Haberler

2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Anma Pulları Serisi

Bilimler Tarihi alanında dünyanın sayılı otoritelerinden olan, İslam Bilim Tarihi alanında yaptığı uluslararası çalışmaları nedeniyle birçok ödüle layık görülen ve 2018 yılında ebediyete uğurladığımız Prof. Dr. Fuat Sezgin'in değerli anısına Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile yayımlanan genelge ile 2019 yılı, "Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı" ilan edildi.

Bu bağlamda tüm Türkiye'de Fuat Sezgin hocamızın aziz hatırasına çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Bu etkinliklerden biri olan Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Öğr. Gör. İhsan Tahir Erdal'ın küratörlüğünde gerçekleştirilen "2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Anma Pulları Serisi" tasarım sergisi açılışı, 12 Kasım 2019 Salı günü saat 14:00'de Seka Kağıt Müzesi Sergi Salonunda gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını Güzel Sanatlar Fakültesi Öğr. Gör. Tahir Erdal yaptı. Erdal, "2019 Fuat Sezgin Yılı" kutlama etkinlikleri çerçevesinde grafik tasarım bölümü olarak Fuat Sezgin Anma Pulları Serisi oluşturduk, illistirasyonları 21 öğrenci çalıştı 22 adet eser üretildi pul formatına dönüştürülerek sergileye hazır hale getirildi." Dedi. Sergileme için bize mekan sağlayan Seka Müzesi Müdürü Taha Hülagü'ye emeği geçen ve projeye katılan öğrencilere ve tüm katılanlara teşekkür etti.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki "2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Anma Pulları Serisi"nin düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti belirterek, sergide emeği geçenlere teşekkür etti.

Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Eren, "Prof. Dr. Fuat Sezgin yılı çerçevesinde yapılan bu serginin çok anlamlı olduğunu söyleyerek, sergide emeği geçenlere teşekkür etti".

2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Anma Pulları Sergisi 2 Aralık 2019 tarihine kadar izlenebilecektir.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors