Haberler

Kültür Evi Sohbetleri Devam Ediyor

Yaşam boyu eğitim anlayışı ile her yaştan insanları kadim sanatlarla buluşturma amacıyla Seka Park’ta faaliyetlerini sürdüren Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi’nde kültürel sohbetler kaldığı yerden devam ediyor.

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habip Korkmaz, İl Müftüsü Yusuf Doğan, dekanlar ve akademisyenlerin katılım gösterdiği kültür sohbetlerinin bu ayki konuğu İstanbul Medeniyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu oldu.

Ülkemizin önemli münevverlerinden birisi olan Prof. Dr. Fazlıoğlu, gerek yakın tarihimiz gerek kadim tarihimizdeki önemli şahsiyetlere değindi. Cabir b. Hayyan, İbn Sînâ, Fahreddîn Râzî, Molla Hüsrev, Kadızâde-i Rûmî, İsmail Gelenbevi, Tahirü'l Mevlevi, Süheyl Ünver, Celalletin Ökten, Gönenli Mehmet Efendi gibi büyük değerlerimizin kamusal kültür haline gelmesi gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Fazlıoğlu, kendi kültür havzamızdan yola çıkarak kendi kültür dünyamızın inşâ edilmesi gerektiği hususunu vurguladı.

Samimi bir ortamda gerçekleştirilen sohbet sonunda, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu’na hoş sohbetleri ve doyurucu bilgiler için teşekkür etti.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors