Haberler

KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Kalibre Boru İşbirliğinde Kazananlar Belli Oldu

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile Kalibre Boru AŞ tarafından ortaklaşa düzenlenen "Borudan Otomobile Kalibre" isimli heykel yarışması sonuçlanarak, kazananları belli oldu.

Üniversitemiz ile sanayi işbirliğinde gelinen noktanın teknolojinin ötesine taşınarak, sanat ve sosyal sorumlulukla buluşturulduğu projede 35 yaş altı genç yarışmacıların eserleri sergilendi.

Kalibre Boru AŞ'nin yeni hizmete girecek binasında sergilenecek olan eserler, firmanın ürünleri ve misyonu çerçevesinde, sanatın fabrika mekânına estetik katkısını sağlamayı merkeze koyarken, genç sanatçıların desteklenmesine katkıda bulundu.

Jüri Başkanlığı'nı Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki'nin yaptığı; Dr. Öğr. Üyesi Nevzat Atalay, Dr. Öğr. Üyesi H. Yarkın Biçer, Dr. Öğr. Üyesi Hünkar Yılmaz ve Kalibre Boru temsilcisi Şerif Ünan ile Aslı Ünal'dan oluşan jüri, büyük bir titizlikle gerçekleştirilen inceleme sonucu kazananları belirledi. Heykellerde malzeme sınırının bulunmadığı yarışmaya çok sayıda farklı materyal ve formda eser katıldı. Eserleri; işbirliğinin misyonuna uygunluk, estetik, teknik ve içerik açısından farklı kriterlerde değerlendiren jüri adına konuşan Prof. Dr. Nigar Pösteki, yarışmanın son derece başarılı geçtiğini, birbirinden değerli eserlerin seçilmesinde büyük zorluk yaşadıklarını ifade ederken, tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.

Yarışmada birinciliği elde eden Süleyman Engin 5.000 TL ödül alırken, ikinciliği elde eden Özgür Mehmet Sakallı 2.500 TL, üçüncü Bahadır Hızol ise 1.500 TL'lik ödülün sahibi oldu. Mansiyon ödülüne layık görülen Orçun Beslen 1.000 TL'nin sahibi oldu. Yarışma kapsamında verilen ödüllerle genç sanatçılara önemli bir destekte bulunulurken, üniversitemiz ile sanayi arasındaki işbirliğine önemli bir katkı sağlandı.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors