Haberler

Kocaeli Üniversitesi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri

Kocaeli Üniversitesi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliklerini online olarak zoom üzerinden gerçekleştirdi.

Etkinliğe konuşmacı olarak Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oğuzhan Aydın katıldı.

Moderatörlüğünü Doç. Dr. Mustafa Eren'in yaptığı, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Milli İrade Paneline Prof. Dr. Abdullah Kahraman, Prof. Dr. İbrahim Şirin, Doç. Dr. Cengiz Sunay ve Doç. Dr. Poyraz Gürson panelist olarak katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, sözlerine “Pandemi nedeniyle bu yıl zaruri olarak internet üzerinden gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize, iştirakiniz için şahsım ve üniversitem adına en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek başladı.

Prof. Dr. Hülagü, “hain 15 Temmuz kalkışmasının yıldönümünün akabinde gerçekleştirdiğimiz toplantı, üniversitelerin bu tür hadiselerde sorumluluklarını ortaya koyması adına büyük önem taşımaktadır. Bu konuda üniversitelerin öncelikli sorumluluğu ise, emperyal güçlerin taşeronluğunu yapan işbirlikçilerin gerçek yüzünü ve bu hadisenin oluşmasına neden olan unsurların açıkça görünmesini sağlamaktır. Tarihimiz boyunca bu hainlerin tümü hak ettikleri cezayı kaçınılmaz olarak görmüş, bir daha aynı alçaklığı yapmaya cesaret edemeyecek şekilde, aziz milletimiz ve devletimizin gücüyle yok edilmiştir.” Dedi.

Doç. Dr. Oğuzhan Aydın, “Çanakkale’den 15 Temmuz’a Anadolu İrfanı” başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors