Haberler

HERKES EL ELE, MEME KANSERİ GÜLE GÜLE

Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü KOBİDOS, SENATÜRK ve Kocaeli Meme Derneği ortaklığında bugün (13.10.2019), “Herkes El Ele, Meme Kanseri Güle Güle” farkındalık yürüyüşü düzenlendi.

Yürüyüşe Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. N. Zafer Cantürk’ün yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

“Üniversitemiz Erken Tanı ve Tedavide İleri Seviyede”

Yürüyüş sonrasında 1 Mart Vapur İskelesi’nde konuşmasını gerçekleştiren Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, “Üniversitemizin erken tanı ve tedavi noktasında ileri seviyede olduğunu düşünüyorum. Gerek tanı gerek ise tedavi noktasında hiçbir eksiğimiz yoktur. İhtiyacınız olduğunda hepinizin emrindeyiz.” dedi.

“Üniversite Hastanemiz, Sağlık Alanında Çok Güçlü”

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, meme kanserinde erken teşhisin çok önemli olduğunu vurgulayarak “Meme kanseri kadınların riskte olduğu en yüksek kanser türü olarak karşımızda duruyor. Kocaeli Valiliği olarak meme kanserinde farkındalığı ortaya koyabilmek adına bir kadın sağlığı eğitimi projesi başlattık. İl Sağlık Müdürlüğü’ne Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastaneler özellikle üniversite hastanemiz, sağlık alanında çok önemli mesafe kat eden güçlü hastanelerin başında geliyor. Üniversite hastanemiz bu alanda sadece Kocaeli değil, Türkiye'nin farklı bölgelerinden de hasta kabul eden ve bu alanda bilinen bir hastanedir. Bu yönüyle bu alanda çalışan bütün hocalarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“Erken Tanı ile Meme Kanserinin Üstesinden Gelinebilir”

Çoğunlukla kadınlarda görülen meme kanserine dikkat çekmenin önemli bir nokta olduğunu vurgulayan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. N. Zafer Cantürk, “Ülkemizde son 20 yılda sağlık hizmetlerinde çok büyük değişiklikler oldu. Ancak tanı ve tedavi olanaklarındaki gelişmelere rağmen meme kanseri özellikle kadınlar için ilk sırada yer alıyor. Meme kanserinin üstesinden erken tanıyla gelinebilmektedir. Farkındalık yaratabilmek için de bugün burada toplanmış bulunmaktayız. Bize destek veren katılımcılara çok teşekkür ediyorum. “ diyerek sözlerini sonlandırdı.

Program, protokol üyeleri, davetliler ve beraberindeki vatandaşlarla vapur gezintisi yapılarak son buldu.

Haber: Buse Karakulak (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors