Haberler

Karaosmanoğlu, Üniversitemiz Yönetimi ile Veda Yemeğinde Buluştu

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün ev sahipliğinde, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na veda yemeği düzenlendi. Kartepe Park Otel’de düzenlenen yemeğe Rektör Yardımcıları, Dekanlar, Müdürler ve akademisyenler katıldı.

Yemek sonrası konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, bir ağabey, bir dost, bir kardeş olarak tanımladığı Karaosmanoğlu’na teşekkür etti. “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile çok yakın çalışmalarımız oldu” diyen Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, “Başkanımız her zaman yanımızda oldu. Üniversitemizin Umuttepe’ye taşınmasından bugüne her zaman bize destek vermiştir. Her türlü sorunumuzda sürekli iletişimde olduk. Hem dostluğu hem ağabeyliği hem de bizlere yakınlığından dolayı teşekkür ediyorum. Kendisine bundan sonraki yaşamında başarılar ve huzur diliyorum.” açıklamasında bulundu.

Kocaeli Üniversitesi’nin bu kentin gözbebeği olduğunu söyleyen Karaosmanoğlu ise, “Üniversiteler o kentin güneşleridir. Güneş nasıl dünyayı aydınlatıyorsa, üniversitelerde o kentin aydınlatma, ısıtma, enerji ve bilgi kaynaklarıdır. Hayatın içindedirler. Kentin her türlü sorunu ile ilgilenirler. Kocaeli Üniversitesi’nden bugüne kadar önemli faydalar sağladık. İlerleyen zamanlarda bu kent için daha da önemli işler yapacağına inanıyorum. Bu vesileyle bu akşam bizleri buluşturan Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye teşekkür ediyorum.” dedi.

Yemeğe katılanların da duygu ve düşüncelerini söylemesinin ardından yemeğin sonunda aile fotoğrafı çektirildi.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors