Haberler

Mühendislik Fakültesi'nde Devir Teslim Töreni

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde bugün (26.12.2017) Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün katılımlarıyla 'Dekanlık Devir Teslim Töreni' yapıldı.

Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen törende Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Tekin Öztürk, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezihi Köprübaşı, Mühendislik Fakültesi önceki dekanları Prof. Dr. Alparslan Fığlalı Prof. Dr. Halil İbrahim Saraç, bölüm başkanları ile çok sayıda akademisyen yer aldı.

"Kabına Sığmayan Bir Üniversite Olduk"

Törende konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, üç yılı geride bıraktığını ve bu üç yılda görev yapan üç ayrı dekanın da özveriyle çalıştığını belirterek, önceki dönem dekanlardan Prof. Dr. Alparslan Fığlalı ve Prof. Dr. Halil İbrahim Saraç'a teşekkür etti. Mühendislik Fakültesi'nin Kocaeli Üniversitesi'nin kurucu fakültesi ve amiral gemisi olduğunu ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, üniversitemizde yürütülen projelere değindi. "Kabına sığmayan bir üniversite olduk" diyen Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, kurumsal kimliğin oluşturulması için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini aktardı.

Geçtiğimiz günlerde Sanayi ile Meslek Yüksekokullarını buluşturan 'Endüstriyel İşgücü ve İstihdam Çalıştayı'nın bir benzerini sanayi ve fakültelerle yapmak istediklerini söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, "Sadece sanayi ile değil yerel yönetimlerle, özellikle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile de işbirliklerimizi arttırmamız gerekiyor. Alanında yetkin hocalarımız mevcut. Kentimize sahip çıkmak, onun dinamiğine katkı sağlamak için girişimlerde bulunmalıyız" dedi.

Önceki Dönem Dekan ve Dekan Yardımcılarına Plaket Verildi

Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Tekin Öztürk ise Mühendislik Fakültesi'nde 12. Dönem dekanlık görevini yürüten Prof. Dr. Alparslan Fığlalı ve dekan yardımcıları Prof. Dr. Sedat Karabay ile Prof. Dr. Hakan Pekey'e katkı ve çalışmaları nedeniyle teşekkür etti. Mühendislik Fakültesi önceki Dekanı Prof. Dr. Alparslan Fığlalı da törende bir teşekkür konuşması gerçekleştirdi.

Tören sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı ile Dekan Prof. Dr. İlhan Tekin Öztürk; Prof. Dr. Alparslan Fığlalı, Prof. Dr. Sedat Karabay ve Prof. Dr. Hakan Pekey'e teşekkür plaketi takdim etti.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors