Haberler

3. Ar-Ge Proje Pazarı" Tanıtım Programı

Kocaeli Üniversitesi ile Kocaeli Sanayi Odası ortaklığında düzenlenen '3. Ar-Ge Proje Pazarı' tanıtım programı, Kocaeli Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü İlhan Aydın, Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Fatih Akbulut, Kocaeli Üniversitesi Teknopark Genel Müdürü Ahmet Balkaya, Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreteri Mehmet Turabi, Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi Mehlika Kocabaş Akay ve firma temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Kocaeli Sanayi Odası Meclis Salonu'nda düzenlenen tanıtım programında konuşan Genel Sekreter Dr. Akbulut, "Kocaeli, Türkiye'nin sanayi üretim ve ihracatında önemli bir noktada bulunuyor. Biz de Kocaeli Üniversitesi olarak toplam öğrenci ve akademisyen sayımızla büyük bir aileyiz. Kocaeli Üniversitesi bünyesinde 2 bin 100 akademisyen bulunuyorsa Ar-Ge yapacak büyük bir güce sahibiz demektir. KOÜ Ar-Ge yapabilecek personelin yetiştirilmesinde de bir üretim üssü konumunda yer alıyor" dedi. Ticarileşebilecek fikirlerin sanayicilerle buluşmasında KOÜ Teknoloji Transfer Ofisi'nin (KOUTTO) çok önemli bir misyon üstlendiğini ifade eden Akbulut, "KOUTTO, üniversite-sanayi işbirliği noktasında köprü görevini görüyor. Bu bağlamda da işbirliklerinin artmasında önemli katkı sundu" diye konuştu.

Kocaeli Üniversitesi'nin gelişmiş Ar-Ge alt yapısı olduğuna dikkat çeken Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreteri Mehmet Turabi, "Kocaeli Üniversitesi ile 5 yıldır aktif olarak işbirlikleri gerçekleştiriyoruz. Biz sanayiciler olarak üniversiteyle ortak çalışmalara daha fazla imza atmalıyız. Bu kapsamda da 3. AR-GE pazarını hayata geçiriyoruz" açıklamasında bulundu. Tasarlanan proje pazarlarını her yıl SANTEK Fuarı'nda sergileyerek ödüllendirdiklerini belirten KOÜ TTO Yöneticisi Akay, insanların hizmetine sunulan yeni projeler geliştirmek istediklerini kaydetti.

Projeler, 2-5 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan SANTEK 2017 4. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı'nda değerlendirilerek ödüllendirilecek. Projeler içerisinde; metalürji, makine, kimya, elektrik elektronik, uzay teknolojileri ve havacılık, tıp, sağlık, mimarlık, enerji, otomotiv, biyomedikal, tasarım ve savunma sanayi branşlarındaki çalışmalar yer alıyor.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors