Haberler

KOÜ'de Kadınlar Günü Etkinlikleri

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında bugün çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

İlk olarak Tıp Fakültesi Dekanlığında Kadınlar Günü'ne özel bir kokteyl düzenlendi. Kokteyle başta Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan olmak üzere Tıp Fakültesi'nden birçok akademisyen ve hastane personeli katıldı.

Etkinlikte konuşan Prof. Dr. Zafer Utkan, kadınlara sadece Kadınlar Günü'nde değil her gün aynı duygu ve düşünceyle yaklaşılması gerektiğini söyleyerek,"Ülkemizde kadınların eğitimi, aile içerisindeki yeri çok önemli. Kadın istismarı, şiddeti ve ölümleri devam ediyorsa bunların önlenmesine dair konuşmaları ve farkındalık çalışmalarını yerine getirmemiz gerekiyor. Ümit ediyorum gelecek kadınlarımız için daha da güzelleşecek" dedi.

Kadın Bir Gün Değil Her Gün Anılmalı

Tıp Fakültesi Konferans Salonunda ise hastane müzik grubu "Grup Triküspit" üyeleri, Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Ertan Ural, İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Özgür Mehtap, ve Erişkin Diyabet Eğitim Hemşiresi Yeliz Demirhan tarafından mini konser verildi.

Burada konuşan Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk, kadının toplumda bir gün değil her gün anılması ve saygı gösterilmesi gerektiğine dikkat çekerek çalışmalarından dolayı bütün kadınlara teşekkür etti. Etkinlik sonrası katılımcılara kırmızı karanfil dağıtıldı.

Erkekler Kadar Kadınların da Bilgi Birikimi Var

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu'nda da TRT Spor Spikeri Mutlu Ulusoy ve AGM Stratejik Çözümler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aygen Yenigün'ün katılımıyla "Kadının Fendi" adlı etkinlik gerçekleştirildi. Kadınlar gününe ilişkin bilgilerin verildiği etkinlikte, konuşmacılar dinleyicilere mesleki deneyimleri aktardı.

Mutlu Ulusoy bir kadın olarak mesleki anlamda fazla zorluk yaşamadığını belirterek "Kadınların spordan anlamadığını düşünüyorlar ama yıl artık 2017 ve böyle şeyler geride kaldı. Şuan bizim sektörde kadın- erkek ayrımı diye bir olay söz konusu değil. Erkeklerin ne kadar bilgi birikimi varsa biz kadınların da o kadar var" dedi. Genç kadınlara iş hayatına dair önerilerde de bulunan Mutlu Ulusoy, gençlerin işlerini gerçekten çok seviyor ve istiyor olmaları gerektiğini söyledi.


Haber: Ayşegül Şahan-Gülizar Akgün-Esat Öztürk (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors